Yeni Baza Modellerini Keşfedin

Yeni Baza Modellerini Keşfedin

Yaşam alanlarında tercih edilen baza modelleri dekorasyonun ve yatak odalarının görünmez kahramanlarıdır. Gerek işlevselliği gerek tasarımı gerekse sağlamlığı ile tercih edildiği mekanlarda tam bir hayat kurtarıcı görevi üstlenmektedir. İster klasik yaşam alanları olsun ister modern bir konsept ile dizayn edilmiş yaşam alanı olsun bazalar her konseptte kullanılmaktadır. Kullanıcıların hem sağlamlığı hem şık hem de dayanıklı yapıları ile yatak odalarında yer verdiği baza modelleri her geçen gün yeni model ve özellikler ile üretilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte işlevsek ve akıllı mobilyaların artması mobilya sektöründe de kendisini göstermektedir. Bu yeniliklerin koltuk takımları, yatak odası takımları gibi ana mobilya kalemlerinde olduğu gibi, yatak odası mobilyalarının içerisinde yer alan temel mobilyalardan olan ve karyola görevi gören baza modellerini de kapsamaktadır. Peki yeni keşfedilen ve yaşam alanlarımıza dahil olacak baza modelleri ve özellikleri nelerdir?

Çift Amortisörlü Bazalar

Gelişen teknoloji ile birlikte bazalardaki güvenlik seviyesi arttırılmıştır. Güvenliği arttırmak için fren sistemleri kullanıldığı gibi, bazayı kaldırılmasında rol alan ve bazanın yukarıda sabit kalmasını sağlayan kuvvetli amortisörler tercih edilmektedir. Çift tarafa da yerleştirilen bu amortisörler ilk baza modellerine göre daha kaliteli, dayanıklı ve güvenilir bir seviyeye ulaşmaktadır. Bu sayede oluşabilecek ufak ya da ciddi kazaların önüne geçilecektir. Kazaları önlemesinin yanında daha az güç harcayarak yatağın kaldırılması da gerekmektedir.

Kaliteli ve Güvenilir Sandıklar

Günümüze kadar birçok yaşam alanında baza tercih edilmiştir. Farklı kalitelerde üretilen bazalar olsa da bazaların alt kısmı uzun kullanıma bağlı olarak çökme ya da gevşeme sorunları ile karşı karşıya kalabilmektedir. İlerleyen teknoloji ve yeni tekniklerin artması ile birlikte daha kaliteli ve güvenilir aynı zamanda daha dayanıklı baza modelleri kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

Özel frenleme ve kilit sistemleri ile ani düşmelere karşı da korunaklı olan baza modelleri geliştirilmiştir. Amortisörlerin bozulması ya da yerinde kırılması gibi durumlarda, ani düşüşü önleyecek ek kilit ve güvenlik sistemleri de bulunmaktadır.

İşlevsel Baza Modelleri

İşlevsel baza modelleri ile kullanıcıların günlük yaşamında ihtiyaç duyacakları pratik yenilikler geliştirilmektedir. Son yıllarda baza modellerinde de işlevsel özellikler bu mobilyalara entegre edilmeye çalışılmaktadır. Örneğin akıllı amortisör sistemi ile ufak bir güç uygulayarak kaldırılma eylemi gerçekleştirildiğinde bazanın otomatik olarak kendisinin kalkması ve aşağı yönlü olarak baskı uygulandığında, otomatik olarak yavaş bir şekilde kendisinin kapanması özellikleri baza modellerine entegre edilmektedir.

Hatta son yıllarda daha da akıllanan bazalar, ayak ile pedalı harekete geçirerek tam otomatik açılan bazalar üretilmektedir. Elinizdeki eşyayı koymak için tutuğunuzda bazayı ayağınız ile açarak oldukça kolay bir şekilde eşyanızı yerine yerleştirebilirsiniz. Böylece hiç eğilmeyip, yatağı kaldırmaya çalışmadan, bazanın zemininde bulunan ufak bir pedala ayağınız ile dokunup yatağınızı harekete geçirebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.