Avize Çeşitleri - Son Yılların Trend Klasik Avize Modelleri

Avize Çeşitleri 2019 - Son Yılların Trend Klasik Avize Modelleri

Ev dekore ederken en kafa karıştırıcı unsurlardan biri avize modelleri... Çünkü hem çok fazla tasarım, hem çok fazla ürün hem de farklı tarzlar var. Üstelik dekorasyonun en önemli tamamlayıcısı da yine avizeler oluyor. Peki, son yılların klasik avize modelleri hangileri? Avize çeşitleri ve fiyatları neler? Avize seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor? Aradığınız yanıtları sizin için derledik.

İster salon ister mutfak, ister çocuk odası ister antre… Evinizin hangi alanında olursa olsun dekorasyonda bir bütünlük yakalamak istiyorsanız avize seçimine önem vermelisiniz. Klasik bir dekorasyon tarzını benimsiyorsanız elbette tercihinizi modern bir avizeden yana kullanmanız doğru olmaz, stili tamamlayıcı klasik avize modellerine göz atmanız gerekiyor.

Avize çeşitleri bugün birbirlerinden oldukça farklı... Pek çok özel ve güzel tasarım bulunuyor. Klasik ve moderni harmanlayan ürünlerden daha maskülen tasarımlara, gösterişli klasik salon avize çeşitlerinden apliklere varan bir skala mevcut. Sadece bununla sınırlı değil tabi, bu tarzlara ait farklı modelleri de var. Tekli avizelerden sarkıtlara, kollu avizelerden tepsililere kadar saymakla bitmeyen bir çeşitlilikten söz ediyoruz. Gelin, mekana göre avize seçerken nelere dikkat etmek gerektiğine birlikte bakalım.

Avize Seçerken Dikkat!

Avize seçiminde tarzdan daha önemli bir konu var: Aydınlatma seviyesi! Her şeyden önce avizenin kullanılacağı alanın aydınlanma ve ışık gereksinimine dikkat etmelisiniz. Eğer daha aydınlık, ışıl ışıl bir ortam istiyorsanız buna uygun bir seçim yamalısınız. Daha loş bir ortamdan yanaysanız modelleri de iyi araştırmalısınız. Bu açıdan tavsiyemiz ayarlanabilir aydınlatmaları tercih etmeniz oluyor.

Salon Avizesi

Birbirinden farklı ve güzel salon avizesi çeşitleri arasından seçim yapmak kolay değil. Her evin en gösterişli alanının salon olduğunu ve misafirlerinizi de salonda ağırladığınızı düşünürseniz tarzınızı yansıtabileceğiniz en özel alan da yine salonunuz demektir. Bu da salonunuz için seçeceğiniz avize modelinde daha özenli olmanızı gerektiriyor. Salon avizesi çeşitlerine bakarken modelden daha önce, alanın büyüklüğünü ve tavan yüksekliğini göz önünde bulundurmalısınız. Aksi halde uygun olmayan bir avizeyle alanın daralmasına neden olabilirsiniz. Avize seçerken koltuk takımınızın, duvarınızın ve halınızın renklerini de dikkate almayı unutmayın.

Avizeler için uyum ve bütünlük önemli… Salon avize modelleri arasından perdenize, mobilyalarınıza, aksesuarlarınıza uyum gösterecek modelleri seçmelisiniz. Minimalist bir tarzı seviyorsanız gösterişli bir avize tercih etmeyin. Klasik tarz dekorasyondan yanaysanız antika görünümlü, kristal ve gösterişli avizelerle salonunuzu tamamlayabilirsiniz. Doğru aydınlatmayla birlikte tarzınıza en yakın olan salon avize çeşitleri yaşam alanınızda daha huzurlu ve daha mutlu hissetmenizi sağlıyor.

Oturma Odası Avizesi

Eğer kendi kendinizeyken daha çok oturma odanızda vakit geçiriyorsanız avizenizi kendinizi düşünerek seçmelisiniz. Göz sağlığınızı ve enerjini tasarrufunu dikkate almayı unutmayın. Led aydınlatmalı avize çeşitlerine bakabilirsiniz.

Yatak Odası Avizesi

Yatak odalarında daha çok tekli avize çeşitleri tercih ediliyor. Az ve loş ışık yayan, ahşap avize çeşitlerini tercih edebilir ve böylelikle hem şık hem de rahatlatıcı bir ortam kurgulayabilirsiniz. Yatak odasının evin en önemli dinlenme alanı olduğunu gözden kaçırmayın ve avize seçiminizi de buna göre yapın.

Mutfak Avizesi

Salondan veya oturma odasından sonra evlerde en fazla zaman geçirilen alanlar mutfaklar oluyor. Özellikle yemek yaparken veya yemek yerken önünüzü daha iyi görmek için mutfakta avize ve aydınlatma seçiminiz önem kazanıyor. Yaygın bir ışık kullanmaya ve buna uygun bir avize tasarımdan yana tercih yapmaya özen gösterin.

Çoçuk Odası Avizesi

Çocuk ve genç odalarında da göz sağlığını korumak adına yormayan aydınlatmalar kullanmak gerekiyor. Hafif abajurlar, ışık düzeyi ayarlanabilir aydınlatmalar tercih edilmeli. Ağır masa lambaları ve lambaderler ışık düzeyini ve yaygınlığını ayarlamayı zorlaştırdığından çocuk odalarından kullanım açısından pek uygun olmuyorlar.
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.