Avangart Yemek Odası Modelleri

Avangart Yemek Odası Modelleri

Birbirinden farklı renklerin, mobilyaların bir araya getirilmesi, modern tarzın farklı dekorasyon stilleriyle harmanlanmasıyla oluşturulan dekorasyon stiline avangart tarz deniyor. Klasik tarz öğelerinin pek yer almadığı avangart yemek odası tasarımları da son derece dikkat çekici olabiliyor. Avangart yemek odası düzenlemek isteyenler için, avangart yemek masası takımları ve avangart yemek odası modelleri hakkında bilinmesi gerekenleri derledik.

Fransızca olan avangart kelimesi köken olarak aslında askeri bir terime dayanıyor ve öncü birlik anlamına geliyor. Ahşabın en gösterişli şeklinin kullanıldığı, varaklı, parlak taşlarla süslü objelerin kullanıldığı ancak tasarım olarak günümüze daha uygun, modern zaman tasarımlarını yansıtan stildeki mobilyalara da bugün avangart mobilya deniyor. Avangard yemek masası, avangart yemek odası dediğimizde ise akla hemen bu tip mobilyalarla düzenlenmiş alanlar geliyor. Peki, bu tarzda bir yemek odası düzenleyecekseniz nelere dikkat etmeniz gerekiyor? İşte cevaplar!

Göz alıcı, nostaljik ama daha modern

Ailenizi, dostlarınız ve tüm sevdiklerinizi zevkle ağırladığınız zengin sofralar kurmak için şık yemek odası takımları kullanmak, birbirinden modern ve estetik objelerle avangart yemek odanızı tamamlamak için modern çizgileri gösterişli ahşap mobilyalarla birleştirerek işe başlayabilirsiniz. Minimal desenler, modern çizgiler, geometrik formlar bu anlamda size destek olacaktır. Modern yemek odalarında son zamanlarda mermer desenli yüzeyler oldukça rağbet görüyor. Işıl ışıl, altın parlaklığını taşıyan varaklı modeller de yemek odası takımlarında aranan modellerden.

Klasik tarza kıyasla daha rahat, konforlu ve çağdaş bir tasarım yaklaşımı sunan avangart mobilyalarda renkli mekan tasarımları da dikkat çekiyor. Böylelikle sıradanlıktan uzaklaşmanız da mümkün olabiliyor. Son dönemlerde oldukça popüler olan lakenin parlaklığını minimal desenlerle birleştiren tasarımları da avangard yemek odası modellerinde görebiliyoruz. Ahşabın geometrik çizgilerle hareket kazandırıldığı halini de avangart yemek masalarında bulabiliyoruz. Sade, nostaljik ve modern tasarımlar bu stilde hayat buluyor.

Yemek Odası Nasıl Düzenlenmeli?

Evlerin en özel alanlarından biri yemek odaları… Hem keyifli yemeklerin yendiği hem de kalabalık sofralarda sevdiklerinizle buluştuğunuz alanları özenle düzenlemek önemli. Yemek odaları da bir evin en önemli alanlarından birini oluşturuyor. Hem şık hem de rahat yemek odalarının olmazsa olmazları var tabi. Hem tarzınızı yansıtan hem de rahatlığınızı koruyan konforlu yemek odalarını hazırlamanın püf noktaları ise şunlar:

  • Yuvarlak yemek masaları her tarz için kurtarıcı modellerdir. Alanın daha büyük görünmesini sağlamalarının yanında kalabalık gruplar için rahat bir oturum sağlıyorlar.
  • Her ev büyüklük olarak bir yemek odası düzenlemeye elverişli olamayabiliyor. Bu da salonunuzun bir bölümünde yemek masası takımı kullanmanız gerekebileceği anlamına geliyor. Salonunuzla uyumlu bir yemek masası takımı seçmelisiniz. Eğer avangart tarzda döşenmiş bir salonunuz varsa klasik tarzın öğelerinden kaçınmalı ve avangart yemek masası modellerinden yana tercih kullanmalısınız.
  • Yemek masası takımını salonuna yerleştirmek zorunda olanlar aynalardan faydalanabilir. Salonda ayna kullanımıyla birlikte alanınızı daha geniş göstermeniz mümkün oluyor.
  • Yemek odalarındaki önemli unsurlardan biri de aydınlatmalar... Ortamı daha ışıltılı hale getirmek istiyorsanız masanızın yakınına ışıltılı bir abajur yerleştirebilirsiniz veya masanın üzerinde yine gösterişli bir avize kullanabilirsiniz.
  • Koltuk takımı ile yemek odası takımının renk ve tarz olarak uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Mobilyalarınız açık renkse koyu renk perdeleri tercih etmelisiniz, mekanın daha göz alıcı olmasında renk farklılıkları her zaman etkili oluyor.
  • Dekorasyonun bir önemli tamamlayıcı unsuru ise halılardır ve halı seçimi de oldukça önemli bir detay. Sade modelleri tercih etmenizde fayda var. Böylelikle ortamı motiflere ve renklere boğmamış olursunuz.
Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.