Duvar Ünitesi Kullanmak ya da Kullanmamak

Duvar Ünitesi Kullanmak ya da Kullanmamak

Evlerde tercih edilen mobilyaların içerisinde konsept tamamlayıcısı ve dekorasyona katkısıyla beğeni toplayan duvar üniteleri gelmektedir. Genel bir toplum yargısına göre duvar ya da televizyon üniteleri salonlarda tercih edilmelidir. Ancak duvar ünitesi kullanmak istemeyen kullanıcılar da bulunmaktadır. Peki yaşam alanlarında kullanılan bu mobilyaları tercih eden kullanıcıların elde ettiği yararlar nelerdir? Duvar ünitelerini yaşam alanlarımızda kullanmayabilir miyiz? İşte duvar ünitelerinin yaşam alanlarımıza kattığı etki ve sonrasında dekorasyonunuza uygun olarak seçip seçmemeniz için sunduğumuz sebepler ile daha doğru kararlar alabileceksiniz.

Duvar ve televizyon üniteleri hemen hemen aynı mobilyalar gibi gözükse de ufak farklılıkları bulunmaktadır. Bu farklılıkların başında duvar ünitelerinin daha çok aksesuar ve dekorasyona katkı için kullanıldığını bilmek yeterli olacaktır. Lüks yaşam alanlarında genellikle tercih edilen mobilyalardan olan duvar üniteleri kullanıcıların zevkine bağlı olarak yerini televizyon ünitelerine de bırakmaktadır. Peki klasik duvar ünitelerini kullanmanın yararları nelerdir?

Klasik Duvar Ünitelerinin Yararları

Lüks yaşam alanlarınızda tercih etmek için inceleyeceğiniz duvar üniteleri, bir çok farklı model ve boyutta kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Yaşam alanlarına ve kullanıcıların zevklerine uygun bir modeli bulmak genellikle kolay olacaktır. Bir çok farklı model arasından doğru seçimi yapmak ise dekorasyon ve iç dizayn bilginiz ile doğru orantılı olacaktır. Bu sebeple bu aşamada bir iç mimardan destek almanız yararınıza olacaktır.

Klasik duvar ünitelerinin yaşam alanlarınızda dekoratif olarak katacağı yararların başında, boş alanları doldurmak, mobilyaların salon dekorasyonundaki uyumunu sağlaması, aksesuarların bu üniteler ile kullanılabilmesi, televizyon ünitesi tercih eden kullanıcılar ise, televizyonlarını bu alanda konumlandırması, ayrıca raflı yapıları gereği ufak tefek eşyalarınızı bu alanlarda barındırabilirsiniz. Genel anlamıyla lüks ahşap duvar ve tv üniteleri dekorasyonun eksik kalan kısmını doldurmak, aksesuarları bu alanda kullanmak ya da televizyonu konumlandırmaktır. Ancak ya televizyon izlemiyorsanız? Ya da dekorasyonunuzdaki bu boşluğu farklı bir mobilya ile doldurmak istiyorsanız? Yine de duvar üniteleri satın almak iç dekorasyonda olmazsa olmaz bir etmen midir?

Klasik Duvar Ünitesi Yerine Kitaplıklar

Klasik duvar ünitelerini yaşam alanlarında tercih etmek istemeyen kullanıcılar ya yaşam alanlarında kitaplıklara yer verebilmektedir. Özellikle televizyonu yaşantısının içerisine katmak istemeyen kullanıcıların ilk tercihi olan salonlarda kitaplık kullanımı günümüzde yeni dekorasyon trendleri arasında girmektedir.

Televizyon ünitesi yada duvar üniteleri salondaki boşluğu doldurmaktadır. Ancak bu boşluğu aynı ölçülerde işlevselliği ve etkileyici konsepti ile kitaplık modellerine de devredilebilmektedir. Üstelik onlarca farklı kitabı sergileme imkanını bulduğunuz şık ve etkileyici tasarıma sahip onlarca kitaplık modeli bulunmaktadır. Bir duvar ünitesinden daha fazla işlevselliği olan, ancak tasarımı ile de duvar ünitelerinden doğası gereği daha sade olan kitaplıklar kullanıcıların tercihlerine göre yaşam alanlarında tercih edilmektedir. Yaşantısına kitapları dahil etmek isteyen kullanıcılar, her baktığında göreceği kitapları ile hem kitap okumasını teşvik edecek hem de kitapları dekoratif olarak kullanarak yarar sağlayacaktır. Bu lüks yaşam alanlarında mükemmel bir etki oluşturacaktır.

Zevkler ve Yaşantılar

Lüks ve klasik mobilya çeşitlerinde birçok seçenek farklı kullanıcı tiplerine sunulmaktadır. Yaşantısında televizyona ya da daha süslü göz alıcı bir konsepti adapte etmek isteyen kullanıcıların ilk tercihi duvar ya da klasik televizyon ünitesi olmaktadır. Daha sade, göz yormayan, insanı dinlendiren ancak şıklıktan da ödün vermek istemeyip kitapları yaşantısına dahil etmek isteyen kullanıcılar salonlarında klasik kitaplık modellerine yer vermektedir.

Tüm bu seçenekler zevklere ve yaşantılara göre değişiklik göstermektedir. Hangisi doğru ya da hangisi yanlış? Buna yalnızca siz karar verebilirsiniz. 

Televizyon ünitesi veya duvar ünitesi seçerken dikkat edilmesi ve gözden kaçırılmaması gerekenleri anlattığımız blog makalemizi incemeke ve keşfetmek için lütfen tıklayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.