2022 OTEL DEKORASYONU

Oteller iş seyahatleri, organizasyon ya da tatiller için oldukça sık tercih edilen konaklama adresleridir. Otel mobilyası modelleri de yaz ve kış mevsiminde misafirlerin ağırlanmasında ayrı bir önem kazanmıştır.

İnsanlar hangi sebeplerden dolayı otellerde konaklamayı tercih ederse etsin en çok beklenti oluşturdukları konuk evlerinde, rahatlığı ve konforu yakalayabilmek isterler. Bu nedenle 2022 otel mobilyaları da yeni trendlere uygun şık, ihtişamlı ve daha konforlu olmak üzere oluşturuldu. Özellikle de misafirlerin en çok zaman geçirdiği lobilerin konforlu olması otelin genel tarzına ve ambiyansına göre uyumlu yapılar olarak tasarlandı.

Klasik otel mobilyaları bir işletmenin en önemli parçaları arasındadır. Klasik ya da modern tarzda dekore edilen mobilyalar misafirlerin dikkatini çekmelidir. Beğendikleri alanlarda kalmak istemelerini sağlayarak kaliteli otel mobilyaları sayesinde konforu hissetmelidirler. Bu konuda firmalar otel mobilyaları sayesinde sektöre öncülük etmelidir. Uzun yıllar boyunca sektör içerisinde yer alan otel mobilyası çeşitleri arasında en dikkat çeken ve ortamı daha gösterişli kılan varaklı otel mobilyaları bir oteli istenen şıklığa kavuşturur. 

Otel Mobilyası Alırken Tarzı Belirleyin! Modern mi, Spor mu, Klasik mi?

Mobilyalar, otellerde ağırlanacak olan konuklara göre değişim gösterebilir. Otel eğer beş yıldızlı bir konsept üzerine ise burada mobilyalar konsepte uygun olarak tasarlanmalıdır. Otelin büyüklüğü ya da ağırlanacak potansiyel müşterilerin zevkine göre modern, spor ya da klasik otel mobilyası çeşitleri uygulanmalıdır.

Deri ya da cam tasarımların mobilyalarda kullanılması ile verilen şıklık müdür odalarında tercih edilebilirken eskitme ya da el işlemeli ahşap mobilyalar da tercih edilebilir. Otellerde bulunan her alanda öncelik ilk olarak mobilyaların pratik kullanım sağlamaları ve alan kaplamamalarıdır.

Seçeneklerin özel tasarımlarla birlikte oluşması üzerine yönlendirilen otel mobilyaları, farklı tasarımları bünyesinde olan oteller mobilyalar ile adeta agresif bir rekabet içerisindir. Mobilya konusunda her zaman bir adım önde olunması gerektiğini bilen oteller bu aşamada estetik, can alıcı bir tasarım ile diğer işletmelerden bir adım önde olmalıdır.

Bazı butik otellerin mimarisi ile mobilya tasarımlarının uyumlu olması misafirlerini rahatlatır. Bu da hiçbir zaman göz ardı edilemez. Oteller içerisinde de mobilyaların renkler arasında oluşturması gereken uyumun psikolojik yönden önemli olduğunu bilinir. Bu nedenle konsepte uygun tasarlanan otellerde mobilya seçim kriterleri arasında otelin ve mobilyanın kendiliğinden bir uyum göstermesi gerekir.

Otel Mobilyası Alırken Bunlara Dikkat!

Otel odası mobilyalarında da dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu mobilyaların tercihini yaparken bilinmesi gerekenlerden sonra uyumlu bir tasarım elde etmek hem otel sahibini hem de müşterileri ayrıca memnun edecektir.

Şık Olmalı

Evlerden farklı olarak göz zevklerine uygun tasarımların olması, gelen ziyaretçileri ayrıca memnun eder. Günümüzde estetik görünümü sağlamanın önemi artık internet ortamında da fazla miktarda işe yarar. Çekilen fotoğraflarda lüks görünümlü mobilyalar, herkesin merakını uyandırır ve kişileri otele davet eder.

Kişilere Evinde Gibi Rahat Hissettirmeli

Evinden uzaklaşan misafirler her zaman kaldıkları yerlerde ev rahatlığını ararlar. Hatta evlerinden çıktıkları için otellerde daha fazla şey talep ederler. Bu nedenle konforlu ve lüks mobilyalar ile günün yorgunluğunu üzerinden kolaylıkla atabilecekleri ya da iş toplantılarını rahatlıkla yapabilecekleri alanlar isterler.

Kaliteli Olmalı

Bir mobilyanın görünümü ayrı bir önem taşırken diğer yandan kalitesi her zaman kişiyi daha değerli hissettirir. El işçiliği ile işlenen desenlerin, malzemelerinin kaliteli olması ve sonucunda ortaya çıkan harika mobilyalar, ziyaretçilerin konforu hissetmesini sağlar. 

Oda Büyüklüğüne Göre Mobilya Alınmalı

Her yerde oda büyüklüğüne göre mobilya seçimi oldukça önemlidir. Ancak otellerde verilen bir hizmet olduğundan bu konuda daha da önem kazanır.

Örneğin, küçük bölmeli odalarda kullanılan gösterişli ve büyük takımlar, gelen misafirin rahat hareket edememesini ve odanın kendisinin üzerine geliyormuş gibi hissetmesine neden olur. Bu yüzden de mobilyaların kalitesine ya da güzel görünümüne önem vermez.

Yataklar Konforlu Olmalı

Tatil esnasında gün içinde olan tatlı yorgunluklar, iş toplantılarının sonrasında gün sonunda dinlenme isteği ya da birçok neden için gün sonunda misafirlerde oluşan kendini yatağa atma hissi geldiğinde yatakların memnun etmesi oldukça önemlidir. Konforlu bir yatakta uyuyup uyanmanın verdiği his ziyaretçilerin en çok değer verdiği şeyler arasındadır.

Klasik Otel Mobilyaları ile Şıklığı Yakalayın!

Lüks otel mobilyaları, kendi içlerinde sınıfa ayrılmıştır. Klasik ve lüks otel dekorasyonları olarak ikiye ayrılabilir. Lüks otellerin dekorasyonlarında klasik ya da modern aksesuarların kullanılıp kullanılmayacağına karar verilmelidir ve ona göre mobilya seçimi yapılmalıdır. Bu durumlara göre karar verilen mobilyalarda bütünlük sağlanarak daha kaliteli ve daha şık bir görüntü oluşturulur.

Örneğin, şık otel dekorasyonlarında olmazsa olmazlardan biri mükemmel dekore edilen lobilerdir. Müşteriler otele ilk giriş yaptığında şık bir şekilde ağırlanmak ister. Bu nedenle otellerin dikkat etmesi gereken ilk şey lobi tasarımıdır. Lobilerde gösterişli ve ergonomik mobilyalar tercih edilmelidir.

Kullanışlı olmanın yanı sıra kaliteli mobilyalar da lüks otellerin yansıttığı konforu temsil eder. En kaliteli kullanılan mobilyalar gelen misafirlerin ihtiyaçlarına en iyi şekilde hizmet eder.

Lüks otellerde mobilyaların yoğunluktan etkilenmeyecek kadar dayanıklılık göstermesi gerekir. Ahşap mobilyalar hem şık hem de zamana karşı dayanıklılık gösteren mobilyalar en iyi dekorasyonu ortaya çıkarttırır. Bu nedenle genelde lüks otel dekorasyonları için en çok ahşap otel mobilyaları, lake, masif ya da varaklı otel mobilyaları da tercih edilebilir.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.