Otel Yatak Odalarında Klasik Mobilya Kullanımı

Otel Yatak Odalarında Klasik Mobilya Kullanımı

Hangi tip konaklama konsepti daha çok öne çıkıyor? Bir otel yatak odasından beklentiler ne yönde değişti? Kendini evinizde gibi mi hissetmek daha önemli yoksa tatil fikrine, seyahatte olma hissiyatını yaşamaya daha mı çok ihtiyaç duyuluyor? İşte tüm bu soruların cevabı otel seçiminde etkili oluyor. Kendini evinde gibi hissetmek isteyenler daha çok kendi dekorasyon tarzına yatkın tasarımlardaki otel yatak odalarını araştırırken, farklı bir yerde olma duygusunu yaşamak isteyenler konsept arayışına giriyor. Otel yatak odalarında klasik mobilya kullanımından, modern unsurlara kadar her şey, seçim yaparken etkili oluyor.

Otel Yatak Odası Mobilyaları Nasıl Olmalıdır?

Nereye gidilirse gidilsin, konaklanan tesis konforlu bir seyahat, keyifli bir tatil yapmanın kilit noktalarından biri. Huzurlu ve mutlu bir tatil yapmak için şık ve iyi hizmet sunan bir otel seçmek herkes için önemli. Bunda otelin konumu, güler yüzlü hizmeti, iyi yemekleri, otel içi dinlenme alanları ve elbette otel yatak odası konforunun rolü büyük.

Rahat bir yatak, şık mobilyalar, teknolojik alt yapı ve iyi hissettirecek detaylar… Bunlar bir otel yatak odasının olmazsa olmazları... Günümüzde farklı konseptlerde oteller bulunsa da otel yatak odalarında klasik mobilyaların kullanımı hala oldukça yaygın. Çünkü bu tarz mobilyalar hem çoğunluğun beğenisini kazanıyor, hem her türlü kültürde kabul görüyor hem de gerek modern unsurlarla gerekse teknolojik detaylarla bir arada kullanıma olanak tanıyor. Daha sıcak ve samimi bir atmosfer de sunan klasik mobilyalar otel yatak odası modellerinde kendilerine hala fazlaca yer bulmaya devam ediyor.

Özellikle otel odalarında en temel amaç müşterilere kendilerini rahat ve konforlu hissettirmektir. Bunun için de yatak modellerinden perdelere, aydınlatmalardan banyodaki detaylara kadar her şeyin incelikli şekilde düşünülüp dizayn edilmesi, işin profesyonellerinden destek alınması ve mobilya seçerken marka konusunda titiz davranılması önemli! Peki, otel yatak odası takımlarında neler olması gerekiyor?

  • Kolay değiştirilebilir, rahat temizlenebilir ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş mobilyalar otel yatak odaları için en elverişli olanlardır. Bu açıdan yine klasik mobilyalara olan yönelim oldukça fazla...
  • Rahat bir yatak en önemli madde! Yatak rahat değilse, dünyanın en güzel tasarımını da yapsanız o müşteriyi bir daha otelinize getiremezsiniz. Değişen otel yatak tipleri arasından doğru seçimi yapmak, hatta alternatifli oda ve yatak seçenekleri sunmak etkili bir yöntem ve iyi bir hizmet sunmak demek…
  • Bir otel yatak odasında farklı ihtiyaçlar muhakkak göz önünde bulundurulmalı. Kablosuz internet, klima, görüntü kalitesi yüksek bir televizyon bulundurulmalı. Hatta artık otel odalarında tablet gibi akıllı cihazları da görüyoruz.
  • Otel odası dekorasyonunda ruha hitap etmek gerekiyor. Bu bağlamda, renklerin etkisinden faydalanabilirsiniz. Farklı renk kombinasyonlarını perde, halı ve aksesuarlarda kullanarak kişilere enerji ve huzur verebilirsiniz.
  • Koku! Oldukça önemli bir detay! Her mekanın bir kokusu olmalı. Kişi o kokuyu nerede olursa olsun aldığında aklına konaklama deneyimi gelmeli. İşte bu nedenle bir otel odasına girer girmez alınan ilk koku akılda kalıcı bir etki bırakmak adına imza niteliği taşıyor. Dekorasyonda kullanılan mobilyaların kendine has kokuları olduğu ve kullanılan oda kokusuyla uyum sağlanması da önemli…

Uyku Konforu İçin Doğru Yatak

Otel konforu ve hizmet kalitesi aslına bakılırsa otelin sahip olduğu yıldız sayısı ile ölçülemez. Konfor, temizlik, yeme- içme, servis gibi pek çok unsur var ama en önemli detay uyku kalitesi… İyi uyuyamayan hiç kimse kendini dinlenmiş hissedemez öyle değil mi? Uyku konforu için doğru yatak seçiminin önemi de burada devreye giriyor. Müşteri tek başına konaklayacak olsa bile artık tek kişilik yataklar tarihe gömüldü. Siz siz olun bu hataya düşmeyin ve tek kişilik yatakların olduğu otel odaları dizayn etmeyin. İki kişilik geniş bir yatakta dinlenmek herkesin hakkı! Yatak seçiminde beklentileri kaşılayacak ölçüler ve sertlik derecesi açısından iyi bir araştırma yapmalısınız. Herkesi eşit derecede memnun etmek zor bile olsa da beğeni ortalamasını baz alarak yatak seçmeli ve son dönemin yatak trendlerinden haberdar olmalısınız.

Görsele Önem verin!

Yatakların şekli, malzemeleri ve yatak başlıkları da bir başka önemli konu… Bunlar hem konaklama hem de uyku deneyimi adına değer taşıyan detaylar. Otel yatak başlıklarıyla odada farklı bir algı yaratmanız mümkün. Özetle, otel yatak odası tasarımında fotojenik unsurlardan faydalanmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.