Otel Banyolarında Klasik Mobilya Farkı

Otel Banyolarında Klasik Mobilya Farkı

Bir otel odasında yatağın rahatlığı, odanın ferahlığı kadar banyonun kullanışlı, şık ve modern olması da oldukça önemli… Banyo mobilyalarının şık ve yeni görünmesi konaklayan kişilere de kendini özel hissettiriyor. Çünkü banyolar kendinizle kaldığınız ve kendinizi daha iyi hissetmek için kullandığınız alanlar. Peki, otel banyo mobilyaları nasıl seçilmeli? Otel klasik banyo mobilyalarının misafir üzerinde nasıl bir etkisi oluyor? İşte cevapları…

Günümüzde otellerde artık misafirleri rahat ettirmenin pek çok farklı detayı var. Yatak teknolojilerinden odadaki aksesuarlara, akıllı kapı ve perde sistemlerinden leke tutmayan tekstil ürünlerine kadar aslında her şey misafirin daha huzurlu bir tatil yapması ve aslında hiçbir şey düşünmeden zaman geçirmesi için dizayn ediliyor. Böylelikle, tatilleri boyunca misafirlerin stres faktörleri minimize edilmiş oluyor. Bununla birlikte alışkanlıklar, klasik beklentiler ve bir odaya girer girmez “Acaba otel odasında var mıdır?” diye bakılan değişmeyen detaylar da yok değil tabi. Örneğin, saç kurutma makinesi… Gülümsediğinizi tahmin ediyoruz ama siz de kabul edin ki saç kurutma makinesi yoksa memnuniyet duygusu sıfırlanabiliyor. İşte bunlar gibi, banyo dizaynı ve seçilen mobilyalar konusunda klasik beklentileri, değişmeyen alışkanlıkları da dikkate almak gerekiyor.

Otel Banyolarında Klasik Mobilyaların Etkisi

Klasik mobilyalar her zaman bir güven duygusu yaratıyor. Misafirlerine “Evinizdesiniz” hissiyatını yaşatmak isteyen otel işletmeleri tercihlerini klasik mobilyalardan yana kullanıyor. Bir otel banyosunda yağmur duştan, ledli aydınlatmalara, akıllı duş sistemlerinden, tasarruflu armatürlere kadar her detayı düşünüyor olabilirsiniz. En son teknolojik gelişmeler elbette öne çıkmalı ama bunu klasik mobilyaların sıcaklığının ardına gizlemekle müşterilerin kalbine dokunmayı garantileyebilirsiniz. Özellikle de banyolarda kullanılan klasik banyo dolapları, mermer zemin ve lavabolar, varaklı ve oymalı aynalar, klasik bir küvet, yine nostaljik ve klasik banyo armatürleriyle müşteriler kendilerini hem bugüne ait hissediyorlar hem de geçmişten gelen alışkanlıklarını sürdürüyorlar. Aynı zamanda teknolojinin efektif kullanımıyla da bugünden kopmamış oluyorlar. Bu da bir otel için “zamansız tasarım” demek ki zamansız demek günümüz müşterisini de mutlu edebilmek demek.

Klasik Banyo Dolaplarının Özellikleri

Otellerde mobilya seçiminde dikkat etmek gereken bazı noktalar var. Özellikle de banyolarda… Otel odalarındaki mobilyaların çok sık aralıklarla ve farklı kültürlerden pek çok kişi tarafından kullanılan mobilyalar olduğu göz önüne alınarak iyi ve kaliteli ürünler arsından seçilmeleri gerekiyor. Aksi halde çok kısa sürede yıpranabiliyorlar. Özellikle de dolapları çok sık değiştirmek gerekebiliyor. İşte otel banyoları için klasik banyo dolaplarını seçerken dikkat edilmesi gerekenler…

  • Bir otel için klasik banyo dolabı seçerken baktığınız ilk özellik kullanışlı ve tabi sağlamlığı olmalı.
  • İyi tasarım sizi kandırmasın. İyi tasarım, estetik bir görünümün yanında hem yeni bir fikir sunmalı hem de ürün kullanıcı odaklı olmalı. Yani satın aldığınız ürünlerin işlevselliğine de odaklanmalı ve seçiminizi tüm bunları düşünerek yapmalısınız.
  • Otel klasik banyo dolaplarının iç aydınlatma özelliklerinin olması da önemli. Bu da misafirde ayrı bir beğeni yaratıyor. Böylelikle gece ya da sabah erken saatlerde banyo dolaplarını kullanmak daha kolay olabiliyor.
  • Banyo dolaplarının içi aynalı tercih edilebilir. Bu da kullanım kolaylığı sağlayan bir ayrıntı olarak günümüz tasarımlarda yer buluyor.
  • Fön makinesi, diş fırçası, tıraş makinesi gibi kişisel bakım ürünlerini kaldıraç sistemli banyo dolaplarıyla gizleyebilirsiniz. Otel banyosunun şıklığını bu tip ürünlerle korumuş olursunuz. Böylece, göz önündeki dağınıklığa da engel oluyorsunuz.
  • Banyo dolaplarının çekmeceli olması da önemli... Çekmece içlerini daha işlevsel hale getirmek için çekmece organizatörleri kullanılabilirsiniz. Bu sayede misafirler konakladıkları süre boyunca kişisel ürünlerini daha düzenli bir şekilde muhafaza edebiliyorlar.
Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.