Lüks Yaşam Alanlarında Duvardan Duvara Halı Kullanımı

Lüks Yaşam Alanlarında Duvardan Duvara Halı Kullanımı

Lüks mekanlarda dekorasyon oldukça önemlidir. Dekorasyonun en önemli etmenlerinden olan zemin döşemelerinden olacak halı modelleri, şık ve göz alıcı yaşam alanları oluşturmak için önemli etmenlerin başında olacaktır. Geçmişte de bir dönem meşhur ve trend olan duvardan duvara halı kaplama modelleri günümüzde de lüks yaşam alanlarında sıkça tercih edilmektedir. Genellikle ofis ve otel dekorasyonlarında tercih edildiğini daha çok tecrübe etmekteyiz. Ancak günümüzde evlere, iç mekanlara da giren duvardan duvara halı modelleri kullanışlı ve konforlu yapısıyla şık bir konsept oluşturmaktadır.

Duvardan duvara halı kullanımının birçok yararı bulunmaktadır. Bu yararların başında dekorasyon açısından renk kontrastı ve motifleri ile yaşam alanlarında göz alıcı bir konsept sunmaktadır. Özellikle yaşama alanlarında halı kullanımı lüks göstergesidir. Bu lüks göstergesini duvardan duvara halı döşemesi ile pekiştirebilirsiniz.

Lüks ve göz alıcı yaşama alanlarında tercih edilen halı döşemelerinin birçok yararı bulunmaktadır. Bu yararlardan bir diğeri ise ısı ve ses yalıtımı oluşturması olacaktır. Halılar hem ses hem de ısı yalıtımı özelliğiyle tercih edilmektedir. Özellikle duvardan duvara halı modelleri kaplaması ile tüm yaşam alanlarında genel bir ısı tasarrufu oluşturulmaktadır. Tüm alanı kaplayan halılar ses yalıtımı da sağlamaktadır. Özellikle topuklu ve sert tabanlı ayakkabıların kullanıldığı yaşam alanlarında çıkacak sesleri de önlemesiyle yarar sağlamaktadır.

Halıların Bakımı Nasıl Olmalı

Lüks yaşam alanları oluşturmak için tercih edilen zemin döşemelerinden olan halılar mükemmel dekorasyonu desteklemektedir. Ancak halıların da doğru temizlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde mikrop, bakteri ve tozu içerisinde tutma özelliği olan halılar zarar sağlayabilmektedir. Tüm bunlarla birlikte doğru temizliğin gerçekleşmediği halılarda lekelenmeler ve zaman içerisinde rahatsız edici kokular ortama hâkim olabilmektedir. Bu sebeple köpüklü halı yıkama makinalarını tercih edebilirsiniz. Genellikle oteller için de tercih edilen bu makinalar halıların üzerine sönen ve kaybolan köpük püskürtmekte ve dezenfekte etmektedir. Üstelik bu köpüklü yıkama işlemi sonucunda halılar mükemmel bir koku sağlamaktadır. Bu sayede halıların içerisindeki bakteriler, artıklar ve tozların da temizlenmesi ile birlikte parıldayan, temiz ve mis gibi kokan halılarınız ile lüks dekorasyonunuzda eşsiz bir konsept oluşturabilirsiniz.
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.