Klasik Yemek Masalarına Sandalye Seçimi

Klasik Yemek Masalarına Sandalye Seçimi

Bilinmesi gereken ipuçları, küçük dikkatler sonunda elde edilen püf noktalarıyla klasik sandalye seçimi oldukça önemli! Klasik yemek masası sandalyeleri evlerimizin küçük ama dekoratif anlamda etkin üyeleri ve bu etkinliklerini zirveye çıkarmak gereklik! Bu zirveye sahip olma gerekliliğini benimseyip, muhteşem sandalyeler ile yemek masalarının güzelliğini tamamlamak ise çeşitlenen klasik sandalye modelleri sayesinde çok kolay!

İhtiyaçlarınızı belirlemeli, yemek masanızın ve bu masa ile sandalyelerin bulunduğu mekanın ölçülerini bilmeli, ne istediğinizden emin olmalı ve seçenekleri değerlendirmelisiniz. En önemli aşama son kısımda! Seçenekleri değerlendirmek hem dekorasyon için ayrılan zamanın en keyifli dilimi hem de her şeyin belirleyicisi olan temellerin atıldığı süreç olduğundan bir yanıtla tehlikeli!

Klasik Mobilyalar “Kusur Kabul Etmez!”

Klasik mobilyaların şık çizgileri öylesine güçlü ve kusursuz ki, eğer klasik sandalye seçimi hatalı bir değerlendirmenin sonunda yapılırsa klasik mobilyalar bu kusurlu ögeleri kabul etmeyecektir! Sonuç olarak yaşam alanlarınızda estetik olmaktan uzak ve kullanışsız alanlarda yer alan vasat sandalye modelleri yer alacaktır. Tüm bunlardan kaçınmak gerek!

Klasik sandalye modelleri böylesine şık, lüks ve konforlu seçeneklere sahipken kötü seçim yapmak nasıl mümkün olabilir diye düşünebilirsiniz. Unutmayın ki, bir ürün tasarım ve kullanımıyla tek başına göz alıcı bir uyum yakalasa da başka ürünlerle bir araya geldiğinde uyumsuzluk yaratabilir.

Klasik Sandalye Seçimi: Nelere Dikkat Etmeli?

Seçeceğiniz klasik yemek masası sandalyeleri masanın üretim malzemeleriyle uyumlu bir malzemeden üretilmiş olmalı. Aynı zamanda yemek masanızı mutfağa yerleştirecekseniz, bu uyum mutfak mobilyalarıyla arasında da yakalanmalı. Son olarak aynı koşullar yemek odanız için de geçerli!

Yemek masaları konusunda artan ilgi gösteriyor ki; doğal ahşabın doğal ve gösterişli görünümü son yıllarda olduğu gibi önümüzdeki günlerde de yemek masası seçimlerinin tetikleyici nedeni olacak! Dolayısıyla doğal ahşabın eşsiz güzelliğine sahip klasik sandalye modelleri, günden güne daha fazla mekanda karşımıza çıkmaya devam edecek!

Sandalyelerinizi kaplayacak kumaşın türü, rengi ve desenleri klasik dekorasyon stiline uygun olmalı! Klasik desenlerin zarif çizgileri, zevkinize göre ince çiçek desenleriyle, horizonal çizgilerle veya altın yaldız renklerle kendini gösterebilir.

Kumaşın kolay temizlenebilir olmasına dikkat etmeniz, klasik sandalye seçimi için zorunludur. Çünkü öyle ya da böyle yemek lekeleri ile uğraşmak zorunda kalınıyor. Bu durumlarda kolay temizlenebilir kumaşlarla özel olarak üretilen klasik sandalye modelleri hayat kurtarıyor!

Ayrıca seçtiğiniz modelin yerden yüksekliğinin, masanın yüksekliği ile orantılı olması lazım! Sandalyenin de kendi yüksekliği ile beraber sırt kısmının yüksekliğinin, uzun ya da kısa boylu olması fark etmeksizin herkes için uygun tasarlanması gerekiyor!

Klasik sandalye seçimi sürecinde dikkat etmeniz gereken bunun gibi daha teknik detaylar çeşitlenebilir. Garanti süresi, yıpranma payı gibi etkenler de göz önünde bulundurulabilir. Tüm bunlarla birlikte özellikle dekoratif özelliklere ilişkin, algı ve beğeniler herkes için çeşitlendiğinden asıl farkı ortaya koyarlar!

Klasik Yemek Masası Sandalyeleri  

Klasik yemek masası sandalyeleri köşeli ana formlarına eklemlenen oval varaklar ile enerjik hatlar kazanıyor. Sade ve avangart modellerin yanında bol işlemeli modeller de yer alıyor. Varak tercihi altından yana olduğunda, altın tonlarının göz alıcılığı bordo ya da mor gibi canlı renklerle tamamlanıyor. Gümüş renge gönül verenler ise daha soğuk, pastel renklere yöneliyor.

Son olarak, Asortie Mobilya bünyesinde tasarlanıp üretilen sandalyeler sizin seçimleriniz doğrultusunda oluşturulduğundan, renk, kumaş, desen ve ölçüleriyle sizin mekanlarınıza ve masanıza bire bir uyum sağlıyor. Kişiye özel modeller yemek masalarının ve yaşam alanlarının daha da çarpıcı hale gelmesini sağlıyor!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.