Klasik Chester Koltuk Modellerini Keşfedin

Klasik Chester Koltuk Modellerini Keşfedin

Lüks ve modern, aynı zamanda zamansız salon veya ofis dekorasyonlarında klasik chester koltuk takımı modelleri daha fazla öne çıkıyor. Yıllara meydan okuyan chester koltuk takımlarını dekorasyonda doğru kullanmanın, kumaş seçiminden rengine, kalitesinden fiyatına kadar pek çok önemli ayrıntısı var. Siz de mekanınızda tercihinizi dekorasyon dergilerinde, dizi ve filmlerde sıkça karşınıza çıkan, şirket sahiplerinin odalarının vazgeçilmez bir parçası haline dönen chester koltuk takımlarından yana kullanacaksanız klasik ve moderni aynı zamanda temsil eden bu takımlar hakkında daha fazla bilgi sahip olmaya ne dersiniz?

Bugün özellikle dizi filmlerde lüksü ve zenginliği temsil eder hale gelse de klasik chester koltuk takımları yıllara meydan okuyan zamansız tasarımlarıyla ve elbette rahatlıklarıyla ön plana çıkıyor ve de her kesimin tercih sebebi oluyor. Farklı renkleri, detaylarla değişen modelleri ve farklı fiyat aralıklarıyla satışa sunulan seçenekleri bulunan Chester koltuk takımı modelini seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor? İşte cevapları!

Renk seçimi ilk sırada!

Salonunu dekore edecek olanlar için en önemli parçalardan biri koltuk takımı oluyor. Hem rahat, hem diğer mobilyalarla uyumlu, hem salonu daraltmayacak hem de zevkinize hitap edecek bir koltuk seçimi yapmak zamanınızı alabilir. Ama tercihini zamansız tasarımlardan yana kullananlar bu konuda biraz daha şanslı! Üstelik dekorasyon konusunda daha hızlı yol alabiliyorlar. Bu açıdan pek çok seçenek sunan ve özellikle lüksü, moderni ve konforu bir arada arayanların yardımına klasik chester koltuk takımları koşuyor.

Koltuk seçimi yaparken renk önemli! Özellikle Chester gibi gösterişli modellerde bu daha da önem kazanıyor. Gelelim, renklerin neyi temsil ettiğine:

  • Mor, hem mekanınızda bir kontrast yaratmanızı sağlıyor hem de asil bir renk olarak öne çıkıyor. Daha çok aksesuarlardaki kullanımıyla karşımıza çıkan bu renk, klasik chester koltuk takımlarına çok yakışıyor. Aynı zamanda mor, ihtişamı temsil ediyor ve davetkar bir renk olmasıyla da dikkat çekiyor.
  • Bordo, yine favori renklerden biri... Misafirlerini kahverengiyle boğmak, kırmızıyla uyarmak istemeyenler tercihini yine zamansız bir renk olan bordodan yana kullanmalı. Üstelik siyah, kahverengi, yeşil gibi renklerin her tonuyla uyum sağlaması bordoyu her alanda kullanmanıza imkan tanıyor. Farklı renklerde aksesuarlarla kontrast etki yaratan bu rengi denemeye değer!
  • Toprak tonları, özellikle de haki, Chester koltuk takımlarının vazgeçilmez renkleri arasında! Kahverengi ile de bütünlük sunan bu rengi koltuğunuzda kullanacaksanız, dekore ettiğiniz mekanı renkli çiçeklerle süslemeyi unutmayın. Canlı çiçekler kullanabilir ve mekanınıza bir kış bahçesi görünümü getirebilirsiniz. Hem şık, hem lüks, hem doğal hem de konforlu bir ortamı arayanlar bu seçenekleri mutlaka göz önünde bulundurmalı.
  • Lüksün vazgeçilmez rengi siyah! Siyahın asaleti hiçbir renkte yok! Aydınlık mekanları tercih edenler siyahtan uzak duruyor olabilir ama özellikle ofis ortamı gibi daha ciddi alanlarda Chester koltuk takımı kullanacaksınız siyah rengi tercih ederek çarpıcı bir etki yaratabilirsiniz. Kadife veya deri kumaş seçimi de siyahı tamamlıyor tabi.

Kumaşında gösteriş olanlar buraya!

Unutmayın, bir koltuğu gösteren modeli ne olursa olsun kumaşıdır. Özellikle klasik chester koltuk modellerinde kumaş seçiminde dikkatli olmakta fayda var. Bu noktada nasıl bir ortam tasarlamak istediğiniz önem kazanıyor. Eğer bir ofis ortamını dekore ediyorsanız her zaman deriden yana tercih yapın. Deri, ortamınıza daha ciddi ve daha lüks bir hava katacaktır. Aynı zamanda daha dayanıklı bir kumaş türüdür. İlk etapta maliyetli gibi görünse de uzun ömürlü bir kullanım sağlaması derinin daha maliyetsiz olduğunun bir kanıtı! Bu özelliği sayesinde sıkılmadığınız sürece uzun yıllar deri koltuklarınızı kullanabilirsiniz. Peki, deri dışında kumaş seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

  1. Koltuklar en çok ve en hızlı kirlenen mobilyalar arasında yer alıyor. Leke tutmayan kumaşları ya da lekeyi göstermeyen renkleri tercih edebilirsiniz. Çok açık renkler kullanmak bu anlamda özellikle koltuk takımlarında çok avantajlı olmuyor.
  2. Temizliği daha kolay sağlanan kumaşları tercih edebilirsiniz. Saten kumaştan kaçınmanızı öneriyoruz, çünkü saten kumaşın temizliği son derece zor.
  3. Kolay silinebilir kumaşlara göz atmayı unutmayın.
Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.