Burçlara Göre Sedir Modeli Önerileri

Burçlara Göre Sedir Modeli Önerileri

Burçlara göre yaşam alanlarınıza dahil edeceğiniz mobilyalarınızı belirleyebilirsiniz. Lüks sedir modelleri, evlerimizi olduğu kadar, iş yerlerimizi de süslüyor. Özellikle evlerimizin salonlarında, ofislerimizin makam odalarımızda karşımıza çıkıyor. Ama karşımızda yadsınamayacak bir gerçek var ki, o da her geçen gün sedirlere olan düşkünlüğümüz biraz daha artıyor olması. Dolayısıyla da her an her yerde lüks sedir çeşitleri arasından seçilmiş güzide bir modele rastlayabiliyoruz. Sedirlerin konforlu ve zengin tasarımlarının çekiciliği, aslında ilham kaynağını tarihten alıyor. Böylece tıpkı saray sedirleri gibi gösterişli modeller etrafımızı sarıyor. Artan seçeneklerle beraber bir yandan karar vermek zorlaşırken bir yandan da en uygun modeli seçmek günden güne güçleşiyor. Doğru seçimi yapabilmek için çeşitlenen fikirleri değerlendirmek, ince eleyip sık dokumak gerekiyor. Bu konudaki fikirlerde bildiğiniz üzere, çok farklı anlayışlara dayanıyor. Bunlardan bir tanesi de, sıkı takipçileriyle her zaman gündemde olan burçlar!

Modern çağın hayatımıza soktuğu ve yaşamın her alanına ilişkin getirdiği önerilerle burçlar, genel olarak dekorasyon için olduğu kadar sedir odaları dizaynı söz konusu olunca da kendilerinden söz ettiriyorlar.

Geleneksel Anlayışla Buluşan Modern Tasarımlar

Sedir kullanımı bizler için geleneksel bir yapının devamı anlamına geliyor. Kültürel yatkınlıklarımız günümüzün lüks sedir çeşitleri ile bir araya gelince ortaya geleneksel anlayışla buluşan modern tasarımlar çıkıyor. Ve her bir burç, her bir tasarım için söyleyecek sözler taşıyor.

Tez canlı ve girişken olmalarıyla tanınan akrepler, yaşam alanlarında fonksiyonel çözümlere önem veriyorlar. Dolayısıyla sedir odaları kurarken, bu sedirlerin çekmece yahut baza gibi kullanışlı aparatlar taşımasına önem veriyorlar.

Hepimizin lüks ve ihtişamlı modellere bir merakı olsa da, aslanlar bu konuda herkesten bir adım öndeler. Hem evlerinde hem iş yerlerinde görkemli mobilyalar görmek istiyorlar. Bu noktada, lüks sedir modelleri ile kurulan meclis odaları tam da aslanlara göre

Başaklar için vazgeçilmez olan açık renkler, onlar için en uygun sedir modellerinde de kendisini gösteriyor. Asortie’nin Doha Meclis Odası modelinde, öne çıkan rengi, açık renklerden kopamayan ama lüks modellerden de uzak kalamayan başakların tercih listelerinin başında yer alıyor.

Ferah Salonları Süsleyen Sedir Modelleri

Her şeyin iç içe geçtiği, farklı tarzların birbirine ilham verdiği bir çağda yaşıyoruz. Böylesi bir ahengin arayışında olan kişiler genellikle koç burcuna mensup oluyor. Koçlar, genellikle her alanda modern bir tarzı benimsiyor olsalar da klasik çizgilerin asil görünümünden de faydalanmak istiyorlar.

Yaylar için en uygun lüks sedir modelleri, yaşadıkları hayat kadar canlı renkleri taşıyan tasarımlar. Üzerinde bolca işlemeye yer verilen varaklı modeller tam da yaylara göre.  Buna karşın teraziler daha mat ve nötr renklerden hoşlanıyorlar. Fakat mat renklere olan düşkünlükleri onların iddialı modellerden uzak durdukları anlamına gelmiyor.

Doğal ahşabın rahatlatıcı etkileriyle gelen şıklığa adeta aşık olan oğlaklar, oturum yüksekliği çok olmayan, klasik şark köşelerinde görmeye alışık olduğumuz tarzda tasarlanmış sedir odaları oluşturmak için büyük çaba sarf ediyorlar. Ama en sonunda verdikleri emeğin karşılığını da alıyorlar.

İddialı olmaktan hiçbir zaman çekinmeyen kovaların, saray sedirleri konforunu aratmayacak beklentilerine en uygun lüks sedir modelleri mutlaka geniş bir salonda ya da meclis odalarında yer almalı. Dar alanlarda kurulan sedir odaları kovalara göre değil.

Duygusal yapılarıyla öne çıkan balıklar ve aile hayatının düşkünlükleriyle tanınan yengeçler, sedirlerinde muhakkak sıcak renkleri tercih etmeliler. Kimi zaman zıt kutupların temsilcileri olsalar da boğa ve ikizler burcu için bir mekanın konforu, şıklığından önce geliyor. Her ikisi de hem konforlu hem de uzun ömürlü kullanımıyla klasik, Anadolu tarzı sedir modellerini seviyor.

Saraylara layık konsepti ile lüks yaşam alanlarında tercih edilen sedirleri burcunuza göre seçin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.