10 Kilo Altın Kullanılarak Üretilen Klasik Yemek Odası

10 Kilo Altın Kullanılarak Üretilen Klasik Yemek Odası  

Tam tamına 10 kilogram altın kullanılarak üretilen klasik bir yemek odası takımına sahip olmak mümkün mü? Bu sorunun yanıtı büyük merak uyandırmaktadır. Tam tamına 10 kilogram saf altın kullanılarak üretiminin gerçekleştirildiği klasik yemek odası takımı sadece filmlerde ve hikayelerde mi yoksa gerçek hayatlarda da kullanılıyor mu? Haydi gelin zihninizdeki soruları yanıtlayalım.

Lüks mobilyalara sahip olmak isteyen kullanıcılar klasik mobilyaların bazı karakteristik özellikleri olduğunu bilmesi gerekmektedir. Klasik mobilyalar lüks yaşam alanları oluşturmak isteyen kullanıcıların tercih ettiği mobilya modelleri olmaktadır. Ahşap oyma motifleri, el işçiliği ile üretim, kişiye ve mekana uygun özel ölçülerde üretim, altın varaklı cila kaplama ve kullanıcıların isteklerine göre tamamen altın kaplama yemek odası takımı..

Evet yanlış okumadınız klasik mobilyaların ahşap kısımlarında tamamen altın kaplama seçeneği sunulmaktadır. Mobilyada yer alacak altının ağırlığını kullanıcıların kendisi belirlemektedir. Bir klasik yemek odası takımında kullanılan altının ağırlığı 1 kilogram olabilirken bütçesi konusunda sorun yaşamayan kullanıcıların 10 kilograma yakın altın kullanılmasını da isteyebilir. Evet spor salonlarında kaldırdığınız yüksek ağırlığa sahip 10 kilo demir veya taş değil saf altın olmaktadır.

10 Kilogram Saf Altın Kaplama Yemek Odası Takımı

Altın yapısı gereği hiçbir şekilde paslanmayan tamamen dayanıklı bir madendir. İnce takı modellerinde kullanıldığında kırılgan bir yapıda olan altın genellikle bakır gibi diğer madenlerle birleştirilerek sertleştirilmektedir. Buda altının ayarını ortaya çıkartmaktadır. Örneğin 14 ayar ve 22 ayar dereceleri altının içerisindeki diğer madenlerin oranını belirtmektedir. 22 Ayar altın da daha az diğer madenler bulunurken yüzük gibi daha sert olması gereken takılarda 14 ayar seçeneği sunulmaktadır.

Ancak bu durum mobilya kaplarken geçerli olmamaktadır. Tamamen saf 10 kilo altını yemek odası takımınızın, yemek masasına, konsoluna, vitrinine ve hatta sandalyelerine uygulanabilmektedir. 10 kilogram altın çok büyük bir hacim gibi gözükse de yemek odası takımının boyutları baz alındığında daha normal bir ağırlık gibi gözükebilir.

Yıllardır Zenginliğin Simgesi

Altın, dünya düzenin kurulduğu günden günümüze kadar geçen ki süre zarfında hiçbir mana değişikliğine gitmemiş değerli bir madendir. Zenginlik göstergesi olan altın kimi zaman devletlerin varlıklı yapısını simgelemek için paraların ham maddesini oluşturmaktadır. Saraylarda da tahtları süsleyen altınlar günümüzde de lüks ve zengin yaşam alanları oluşturmak isteyenler için de kullanılmaktadır.

Ahşap Oyma Motifler ile Altın Kaplama

Klasik mobilya süslemelerinde ahşap oyma motifler en önemli yeri kaplamaktadır. Bir klasik mobilyanın genel karakteristik özelliğini o mobilyanın ahşap oyma motifleri belirlemektedir. En göz alıcı tasarımların ön plana çıkan kısımları ahşap oyma motifleri olmaktadır. Bu göz alıcı ve değerli desenlerin tamamen saf altın ile kaplanması ile birlikte mükemmel tasarıma sahip mobilyaları elde edebilirsiniz.

Ahşap oyma motifler ile yakışan bir yapıda olan saf altın kaplama klasik mobilyaların en önemli karakteristik özelliğini taşımaktadır. Bütçeye göre gerçek altın varak kaplamalarında kullanıldığı mobilya modelleri olduğu gibi tamamen saf altından üretilen mobilya modellerini sunmaktayız. Bu gibi lüks bir yaşam alanının muhteşem bir dekorasyona sahip olması gerektiğini bildiğimiz ve müşterilerimize de bu algının değerinin farkına varması için tamamen ücretsiz iç mimarlık hizmetimizi sunmaktayız. Böylece ultra lüks yaşam mekanlarında altın kaplamalı yemek odası ile uyumlu lüks yaşam alanları oluşturmuş olacaksınız. Profesyonel gözlere göre tasarlanan lüks yaşam alanları ile konuklarınızın gözlerini kamaştıracak ve etkileyeceksiniz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.