OTELLERDE OSMANLI ESİNTİLERİ

Son dönemlerde Osmanlı motifleri ile tasarlanmış yaşam mekânlarına artan ilgi, televizyon dizilerinin de yönlendirmesi ile tavan yaptı. Ulusal bir televizyon kanalında yayımlanan “Muhteşem Yüzyıl” isimli dizi, Osmanlı döneminde gelişen olayları anlatan konusundan daha çok giyilen kıyafetleri ve kullanılan mobilyaları ile adından söz ettiriyor. İzleyenlerin hayranlığını kazanan el oyması klasik mobilyalar ve ihtişamlı kıyafetler, izleyicilerde o dönemde yaşama isteği uyandırıyor.

Ülkemizde reyting rekorları kıran dizilerin Arap ülkelerinde de gösterime girmesi ile zaten Osmanlı halı, kilim ve mobilyalarına hayran olan Araplar, şimdilerde bu ürünleri almak için özellikle Türkiye’ye geliyor. 

Asortie Otel Mobilyaları Dünyada Beğeni Kazanıyor

Arap ülkelerinde de yayınlanan diziler, Osmanlı hayranlığını arttırdığı gibi ülkemize olan ilgiyi de çoğalttı. Durumun farkında olan otel işletmecileri de gelen konuklarını daha iyi ağırlamak ve tercih sebebi olmak için otellerinde Osmanlı esintilerine yer vermeye başladılar. Osmanlı tarzı otel mobilyaları ile dekore edilen otellerde estetik ve kaliteli mobilyalar kullanılıyor. Masif otel mobilyaları ve lake otel mobilyalarnı tercih eden işletmeler, müşterilerine daha prestijli bir hizmet sunuyorlar.

Özellikle kral dairesi ve suite odaların tasarımda tercih edilen Osmanlı motifleri ile bezenmiş el oyması klasik mobilyalar, konukları hayran bırakıyor. Misafirler, kendilerini sultan gibi hissettikleri görkemli odalarında tatilin tadını çıkartırken, altın varak ve el oyma sanatı ile süslenmiş mobilyaları da yakından inceleme fırsatı buluyor. Misafirler hayranlık uyandıran altın ya da gümüş varaklı, ince oymalı klasik mobilya modellerin etkisinden uzunca bir süre  kurtulamıyorlar. 

 
Asortie’nin son dönemlerde saygın oteller için yapmış olduğu dekorasyon tasarımlarında da genellikle Osmanlı esintileri taşıyan klasik ve avangarde mobilya, halı ve perdeler kullanıldı. Otel konuklarına tarihin tadını günümüzün rahatlığıyla birleştiren modeller sunan Asortie Mobilya, son dönemde otel projelerine de hız verdi.

Üretmiş olduğu klasik yemek odası, klasik yatak odası, klasik koltuk takımı, klasik dresuar ve sehpa gibi Osmanlı el sanatı ile zenginleştirilmiş el yapımı mobilyalara yoğun bir talep ile karşı karşıya kalan Asortie’de onlarca farklı tasarımda ürün var. Özellikle ekranda görüp beğendiği ve “acaba günümüzde bunları yapan var mı?” diye sorduğu eşsiz klasik mobilya tasarımlarını, Asortie showroomunda gören müşteriler, beğendikleri tasarımları karşılarında gördüklerinde şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. 

Müşterilerinin hayallerindeki tasarımlarda, yaşam mekanlarına uygun istenilen ölçü ve renk seçeneği ile üretim yapan Asortie, sizlere hiçbir yerde bulamadığınız mükemmel tasarımları sunuyor.  

Tüm Haberler
Online Randevu Asortie Hakkında Felsefemiz Referanslar Müşteri Hakları İnsan Kaynakları Şikayet Ve Öneri Yasal Uyarilar Outlet
asortie
ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2024 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.