Televizyona Neden Beyaz Cam Denir?

Televizyona Neden Beyaz Cam Denir?

Dünyanın en çok televizyon seyredilen ülkesinde yaşıyoruz. Bu nedenle herhangi bir gerekçeyle televizyondan söz açılınca hepimizin mutlaka söyleyecekleri oluyor. İzlediğimiz televizyon dizileri, takip ettiğimiz haber programları, gündüz kuşağının benzerine az rastlanır reality showları derken, tv yayınları bir şekilde hayatımıza girmeyi başarıyor. Bunun üzerine bir de 2000’li yıllarla birlikte teknolojinin gelişmesi, dijital yayın platformlarının tüm dünyada yayılıp benimsenmesi ve son olarak sosyal medya mecralarının etkisiyle değişen izleme alışkanlıklarımız eklenince televizyonun hayatımızda kapladığı geniş alan biraz daha görünür hale geliyor.

Televizyonu, ona farklı adlandırmalar yapacak kadar çok seviyoruz. Biliyorsunuz, sinema ilk ortaya çıktığı günden beri kitleleri peşinden sürüklüyor. Aynı işlevi televizyon da, bir kitle iletişim aracı olmasının yanında, endüstriyelleşmiş bir sanat alanı olarak tıpkı sinema gibi yerine getiriyor. Bize bugün son derece sıradan gelen sinema filmleri ve tv yayınları özellikle ortaya çıktıkları ilk yıllarda devrim niteliği taşıyorlardı. Sinemalardaki devasa beyaz perdeye yansıyan görüntüler görenlerin büyülenmiş gözlerle bu perdeye kilitlenmesine neden oluyorlardı. Bugün de bu durum değişmiş görünmüyor. Aynı gelişmeler televizyon için de kendini gösteriyor. Televizyon beyaz cam olarak anılan bu adını, sinemalardaki beyaz perdeden alıyor. Herkesin evine taşımaya başladığı ilk günlerde bu beyaz camlı kutu, o günlerin şaşırtıcı etkileri sürerken bu adla anılmaya başlanmış. O yılları bir düşünsenize! Evinize camlı bir kutu geliyor ve her şeyi gözlerinizin önüne seriyor!

“Beyaz Cam”dan Vazgeçemiyoruz!

Kelimenin tam anlamıyla bir bağımlılık söz konusu! Beyaz camdan yansıyanları izlemekten vazgeçemiyoruz. Öyle ki televizyon dizileri ile hayatımıza giren kurgu karakterleri gerçekmişçesine benimsiyor, hikaye gereği hayatlarını kaybederlerse onlar için anma etkinlikleri düzenleyecek boyutta fanatik hale gelebiliyoruz.

Sosyal medyada televizyon dizileri ile ilgili trend topic meseleri tartışıyor, televizyon yayınları ile ilgili capslere gülüyoruz. Ne olursa olsun her koşulda elimizdeki kumandaya hükmetmekten kendimizi alamıyoruz! Beyaz cama olan bağlılığımız her geçen gün artarken, sevdiğimiz televizyon dizileri ya da programlarını takip ederken sahip olduğumuz konforu da önemsiyoruz.

Televizyon İzlemenin Keyfi Tv Üniteleri ile Katlanıyor!

İzleme konforumuzu maksimize edebilmek için evimizin dekorasyonuyla uyumlu tv üniteleri ve televizyon koltuğu modelleri arasında dolaşıp en uygun seçeneği bulmaya çalışıyoruz. Hem izlediklerimizden keyif almaya gayret ediyor hem de o anda yaşam alanımızdaki rahatlığın olabilecek en yüksek seviyede olmasına uğraşıyoruz. Aynı zamanda seçtiğimiz televizyon ünitesi ve izleme koltuğu ile ev dekorasyonumuzun genel yapısında, artı bir estetik katkı oluşturmak istiyoruz. tv ünteleri ve tv koltuğu modelleri çeşitleniyor. Klasik moderne değişen dekorasyon anlayışların, binlerce farklı tasarımla hayat bulmuş ürünleri, yeni evlerini süslemek üzere sahiplerine kavuşacağı günü bekliyor! Zira, televizyon izlemenin keyfi tv üniteleri ve televizyon koltukları ile katlanıyor.

Beyaz Camdan Yansıyanlar İnsanı Büyülüyor!

Kısacası olay sadece beyaz camdan yansıyanlar ile son bulmuyor. Biraz daha derine indikçe ayrıntılar çeşitleniyor. Ayrıca görünen o ki önümüzdeki yıllar, bizlere ve bizlerden sonraki nesillere televizyon yayınları ile ilgili daha yeni gelişmeleri de getirecek.

Şüphesiz ki, beyaz camdan yansıyan ve insanı büyüleyen içerikler değişmeye ve gelişmeye devam edecek. Televizyonlar teknolojinin son hızıyla gelişirken, yayın platformlarına olan bağlılığımız da artacak. Değişen televizyon teknolojileri, bu değişime uyum sağlamış fütüristik televizyon ünitesi ve televizyon koltuğu modelleri ile beraber keşfedilecek. Neler, nasıl ve hangi oranda bir değişim geçirecek tam olarak kestirmek mümkün olmasa da, kesin olan bir şey var. O da daha uzun yıllar boyunca televizyondan ve televizyon yayınlarından söz edip, onlarla iç içe yaşayacak olmamız! Bakalım beyaz camdan neler yansıyacak?

Peki televizyon ünitesi seçerken dikkat edilmesi gerekenle nelerdir? Klasik yaşam alanlarına mobilya seçerken dikkat etmeniz gereken bazı etmenler bulunmaktadır. Duvar ve tv ünitesi seçimlerinizde de dikkat etmeniz gereken husular bulunmaktadır. Blog makalemizi okuyarak detayları öğrenebilirsiniz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.