Nötr Renk Tonları ile Ev Tasarımınızı Oluşturun

Nötr Renk Tonları ile Ev Tasarımınızı Oluşturun

Ev dekorasyonunda nötr renkler kullanımı herkesin çekinerek yaklaştığı meselelerin başında geliyor. Nötr renkler adeta bir sanatı eseri inceliğine sahip güzide mekanlar yarattığından, bu renkler ile ev tasarımı yapmak insanların üzerinde fazladan bir sorumluluk yükü taşımalarına neden oluyor. Haksız da sayılmazlar ancak nitelikli bir değerlendirme sürecinde nötr tonlara başvurur ve mekanınızın aurasını bu tonlara teslim ederseniz, yolun sonunda kendinizi mutlu edersiniz!

Kaldı ki, renklere karar verdiğiniz andan itibaren yapacağınız işin yükünü fazlasıyla azaltmış oluyorsunuz. Çünkü dekorasyon dinamiğini ısıtıp hızlandıran fitilin ateşini renkler yakıyor. Gerisi deyim yerindeyse bir çırpıda, şaşırtıcı biçimde halloluyor.

Nötr Renkler ile Elde Edilen Avantajlar

Siyah gri, krem, beyaz, bej ve ahşap tonları gibi nötr renkler her şeyden önce kusursuz bir fon oluşturmanıza olanak veriyor. Kusursuz bir fon demek ise bu fon önünde yer alacak tüm mobilya ve aksesuarların olduğundan daha çarpıcı hale gelmesi anlamına geliyor. Dolayısıyla nötr renkler yüzyıllardır dekorasyon stillerine yön verdikleri gibi bugün de bu görevi üstlenmeye devam ediyorlar. İlk avantajımız kusursuz fonlar! Devamında ise onlarca güzellik yer alıyor.

Bunlardan bir tanesi nötr tonların bir mekanı ferah ve geniş göstermesi. Renkler ile ev tasarımı yapılırken, kavuşulmak istenen en büyük beklenti yaşam alanımızın iç açıcı ve aydınlık görünmesi. Evimiz büyük ve yeterince doğal ışık alan bir yerse bunu sağlamak kolay oluyor. Ancak dar ve gün ışığı almakta zorlanan bir yerse, nötr renkler ile harikalar yaratmak kaçınılmaz hale geliyor. Beyaz, bej gibi renkler bir mekanın aydınlık bir görünüm kazanmasını sağlayan başat renkler! Özellikle dar mekanlarda bu renkler hayat kurtarıyorlar. İkinci avantajımız, olduğundan daha büyük ve ferah görünen mekanlar!

Ev dekorasyonunda nötr renkler seçilmesi, bu renkleri seçenlerin zarif, sade ve şık mekanlardan hoşlandığının da en büyük göstergesi. Sakinlik ve huzur veren bu renkler ile ev tasarımı yapılırken en çok yatak odalarında zaman geçiriliyor. Zira nötr renkler yapıları gereği huzur verdiğinden, sakinleşmenizi kolaylaştırıp, kolayca uykuya dalmanızı sağlıyor. Kaliteli bir uyku çekmenin anahtarını da size teslim ediyorlar. Üçüncü avantajımı huzur, sakinlik ve sadelik sacayakları üzerinde yükseliyor. Bu noktada 2020’nin dekorasyon trendlerinin temel dayanak noktasının da huzur olduğunu hatırlamanızda fayda var!

Aksesuarların Canlılığı ve Nötr Tonların Ahengi

Aksesuarlar ev dekorasyonunu tamamlayan etkili unsurlar. Ev dekorasyonunda nötr renkler kullanırken, bu renklerin size sağladığı sade fonlar sayesinde aksesuarlarınızda bol bol canlı renklere yer açabilirsiniz. Böylece o aksesuarların daha görünür hale gelmesi için fırsat yaratabilir ve mekanınıza hareket kazandırabilirsiniz.

Krem renginin beyazla yakaladığı uyum, iki nötr rengin bir arada ne kadar etkileyici olabileceğinin en büyük kanıtı. Bu kanıta isen fazla banyolar ve mutfaklarda rastlanıyor. Krem tonlarının keskinliği, beyazın yumuşak geçişlere müsaade etmesiyle buluşunca bu mekanlarda hem mobilyalar hem de aksesuarlar hissedilir bir ahenk yakalıyorlar.

Siyahın Asaleti

Klasik ya da modern farkı gözetilmeksizin tüm dekorasyon stilleri içinde her zaman özel bir yere sahip olan siyah, nötr renkler arasında belki de en çok sevileni, en çok tercih edileni! Etkileyici yapısıyla siyah mobilyalardan, aksesuarlara her detayı sararak yaşam alanlarının büyüleyici hale gelmesini sağlıyor. Ev dekorasyonunda nötr renkler seçilirken incelikle yerleştirilen siyah, evinizin her bir bölümünün ayrı ayrı derinlik kazanmasına neden oluyor. Siyah hem klasik hem de modern mekanlar tasarlanırken, sanılanın aksine hemen her renkler bir frekans yakalayarak kendine yer edinmesini biliyor. Nötr tonlar elinizin altında! Seçim sizin!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.