Çeyiz Alışverişinde Klasik Mobilyalara Geçiş

Çeyiz Alışverişinde Klasik Mobilyalara Geçiş

Çeyiz alışverişlerinde klasik mobilya modellerine olan rağbet artıyor. Klasik mobilya modelleri oldukça eski zamanlardan beri kullanılan mobilyalardır. Özellikle teknolojinin günümüzdeki halini almadan önceki zamanlarda her şey gibi mobilyalarda el işçiliği üretilirken klasik tarzda mobilyalar üretilmekteydi.  Daha sonra teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok farklı mobilya tarzı ve modeli üretilmiştir. Bu dönemde klasik mobilyalara olan talepte azalma olmuş olsa da etkinin kaybetmeden günümüze kadar gelmiştir. Özellikle son zamanlarda klasik mobilyalara olan talep oldukça artmış bulunmaktadır.

Çeyiz alışverişlerinde klasik mobilyalar yoğun ilgi görmektedir. Yeni ev düzen gelin ve damatlar evlerinde klasik mobilya takımlarını kullanmaktadırlar. Yeni ev düzenler için klasik mobilya alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Ev dekorasyonunda oturma grubu, yemek odası takımı, yatak odası takımı gibi temek mobilyalar kilit noktalardır. Öncelikle bu mobilyalar alınmalı ardından halı, perde ve aksesuar gibi ürün ve eşyalar bu mobilyalara uygun olarak alınmalıdır.

Klasik Koltuk Takımı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salon ve oturma odaları evlerin en dekoratif alanlarıdır. Salon ve oturma odaları için alınacak olan klasik koltuk takımlarının kullanışlı ve sizin zevkinize uygun model ve renkte olması çok önemlidir. Koltuk takımları salon ve oturma odası dekorasyonunda en önemli olan unsurdur. Klasik koltuk takımlarınız ile uyumlu modelde ve renkte seçilecek halı, perde ve aksesuarlar ile salonunuzda hayalini kurduğunuz dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Klasik koltuk tapımı alırken kalite dikkat edilmesi gereken bir husustur. Ahşap kalitesi, sünger kalitesi, döşemede kullanılan kumaş kalitesi koltukların kalitesinde önemli olan unsurlardır.

Klasik koltuklarda da diğer koltuklarda olduğu gibi farklı oturum özelliklerinde süngerlerden üretilmiş olan koltuklar bulunmaktadır. Kendiniz için en konforlu olan oturum özelliklerindeki koltuğu bulabilirsiniz.

Koltukların ilk günkü görüntüsünü korumasında kalitesi kadar koltukların görünümü de oldukça önemlidir. Koltuklarınızda oluşan lekelerin çıkmaması durumunda koltuklarınız ne kadar sağlam yapıda olsalar bile görünüm açısından istenmeyen bir durum oluşturacaktır. Bu nedenle koltuk takımı alırken koltuklarınızın döşemesinde kullanılan kumaşın leke tutmaz ve kolay temizlenebilen özelliklerde olmasına dikkat etmelisiniz. Koltuklarınızın ve diğer tüm eşyalarınızın görünümünde temizlik oldukça önemlidir.

Klasik Yemek Odası Takımı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek odası takımları, ailecek bir arada yemek yendiği, misafirlerin ağırlandığı mobilyalardır. Klasik yemek odası takımı seçilirken işlevsel özelliklerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Farklı büyüklüklerde bulunan klasik yemek masalarından aileniz için uygun büyüklükte olanı seçmeniz önemlidir. Yemek odası takımlarının konumlanacağı alanların boyutları ile uyumlu olması da önemlidir.  Özellikle yeteri hareket alanının sağlanması için alana uygun ölçülerde yemek masası alınması gereklidir.

Yemek odası takımları içerisinde bulunan diğer mobilyaları da ihtiyaç durumunuza göre seçebilirsiniz. Takım içerisinde bulunan tüm mobilyaları konumlandıracak alanınız yoksa veya kullanma ihtiyacınız bulunmuyorsa takım içerisinden istediğiniz mobilyaları alabilirsiniz.

Klasik Yatak Odası Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klasik yatak odası takımları mobilya grupları arasında en büyük mobilyaları içeren takımlardır. Genellikle uzun süreli kullanılan yatak odası takımlarının dekoratif özellikleri ile birlikte işlevsel özelikleri de çok önemlidir. Klasik gardırop çeşitlerinin iç raf sistemine dikkat ederek gardırop seçiminde bulunabilirsiniz. Eşyalarınıza uygun ve sizin kullanmanız için işlevsel olan raf düzenine sahip yatak odası takımı seçilmelidir.

Klasik tarz mobilya kullanmak isteyen kişiler için birçok modelde klasik mobilya takımları bulunmaktadır. İşlevsel olarak sizin ihtiyacınızı karşılayan, zevkinize hitap eden ve evinizin boyutları ile uygun ölçülerde olan klasik mobilya takımları ile evlerinizde hayalini kurduğunuz dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.