Ahşap Çelik Dış Kapılar ile Güvenliğiniz Ön Planda

Ahşap Çelik Dış Kapılar ile Güvenliğiniz Ön Planda

Ahşap dış kapılar kullanıldıkları alanları temsil eden ve güvenliği sağlayan temel unsurlardan biridir. Dış kapılar evlerde kullanıldığında ev sahibi hakkında ilk izlenim sunarken, evinizde sakladığınız maddi ve manevi kıymetli varlıklarınızı korumak için de önemli bir role sahiptir. Dış kapılar dekorasyon alanında dış cephe içinde değerlendiriliyor. Bu yüzden de kullanıldığı alana göre daha farklı model ve tasarımlara sahip olabiliyor. Dış kapılar bazen ev içinden bahçeye çıkış kapısı olarak kullanılabileceği gibi, genellikle klasik ev için kullanılıyor. Özellikle evlerde kullanacağımız kapılarda, alırken ve kullanırken dikkat etmemiz gereken önemli noktalar var. Bu noktaları kısaca; güvenlik, estetik, görsel özellik, kullanılan malzeme, fiyat ve performans gibi konular olarak özetleyebiliriz.

Her dönemde güvenlik bizler için birinci sırada yer alıyor. Bu yüzdende ahşap çelik dış kapıları evlerimiz en başta olmak üzere kullanıldıkları her alanda tercih ediliyor. Çelik kapılar sayesinde güvenlik konusunda zaaf oluşması önleniyor. Çelik kapıların güvenlik ölçütü de kullanıldığı çeliğin miktarına, uygulanış şekline ve çeliğin kalitesine göre artıyor. Çelikten levha ve saclarla daha korunaklı hale getirilen modeller uygun imalat ve montaj standartlarına sahip olduğunda tam güvenlik hizmeti sunuyor. Teknolojinin artması ile güvenlik kalitesini etkileyen kilit, menteşe ve kapı aksesuarlarında da gözle görülür miktarda gelişme sağlandı. Modern çağ teknolojisi kapı sektöründe sadece güvenliğe değil tasarıma da el attı. Teknolojinin sağladığı tasarım imkanları ile çelik dış kapılarının ön yüzü ve arka yüzü istenildiği gibi tasarlanabiliyor. Ve ahşap çelik kapı çeşitleri estetik olarak evinize değer katmaya başlıyor. Hemen hemen istenilen her model üzerine kolaylıkla işlenebilen kapı modelleri, kişiye özel üretilmeden önce gelişen bilgisayar programları ile 3 boyutlu sunumu yapılabiliyor.

Ahşap çelik dış kapılar ana gövdesi çelik kullanıldığı için güvenli olan, kullanılan kilit sistemleri ile güvenlik zaafını tamamen ortadan kaldıran bir kapı türüdür. Evin bahçe kapısı olarak veya doğrudan dışarı açılan giriş kapısı olarak kullanıldıkları için iki farklı kilit sistemi ile çocuk kilidine sahiptir.  Yapısal olarak hemen hemen her aile için uygun olan çelik kapılar tasarımsal olarak da her ev için farklı atmosfer yaratıyor. Görsel olarak göz kamaştırıcı güzelliğe sahip olan ahşap çelik kapı çeşitleri arasından seçim yaparken dekorasyon olarak evinizin mimarisi ve giriş alanında yer alan mobilyaları göz önünde bulundurmalısınız. Kararsız kalmanız durumunda birbirinden özel giriş kapılarının tasarlandığı ve üretildiği Asotie mobilyaya uğrayarak ücretsiz mimarlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Tüm Donanımlarıyla Birbirinden Sağlam Ahşap Çelik Kapı Çeşitleri

Birbirinden farklı birçok renk ve desen özelliğine sahip olan ahşap çelik dış kapıları fabrikasyon üretim olarak satışa sunulduğu gibi kişiye özel olarak da üretiliyor. Farklı renk seçenekleri renklendirilebilen dış kapılar, menteşe bölümleri güvenlik pimleri ile zenginleştirilen çelik kapılar emniyet kelepçesi ile daha emniyetli bir kullanıma imza atıyor. Güvenlik konusunda sertifikalı ürünler çelik kapıların uzman ekipler tarafından kontrol edildiği ve onaylandığı anlamına gelir. TSE belgesi veya Avrupa Birliği sertifikası olan çelik kapıları tercih etmek gerekiyor. Güvenlik konusunda sadece kötü düşünceli insanlara karşı değil, yaşam alanınızı özelleştiren dış kapılar gürültü, toz ve haşerelere karşı da etkin koruma sağlıyor. Çelik kapı satın alırken güvenliğe öncelik verilmesi sonrasında model seçimi yapılması tavsiye ediliyor. Çelik kapı modelleri ve fiyatları pek çok özelliğe bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Artan güvenlik özellikleri ile birlikte çelik kapı fiyatları da yükseliyor. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.