Koyu Renk Mobilyalarla Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Koyu Renk Mobilyalarla Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Koyu renk mobilyalarla yaşam alanlarını çok zarif ve şık bir hale getirebilir, salonlarınızda yarattığınız asil hava ile misafirlerinizi büyüleyebilirsiniz. Ancak siyah ve kahve tonları gibi koyu renklerle salon dekorasyonu yaparken doğru kullanıma özen göstermeli, aydınlatma konumlandırmasını iyi yapmalısınız.

Koyu renk mobilya seçiminde zemin ve duvar rengi seçimi son derece önemlidir. Kontrast oluşturabilecek daha aydınlık duvar ve zemin seçimi mobilyanın şıklığını öne çıkarırken, evin aydınlık gözükmesi açısından da önem taşır. Örneğin siyah klasik salon takımlarını sarı ve turuncu gibi kontrast oluşturacak renklerle kombinleyebilir, duvar ve zemin seçimini bu tonlarda yapabilirsiniz. Beyaz ve kırmızı gibi renklerle yarattığınız zıtlık, mobilyanızın bulunduğu alanın yıldız parçası olmasını sağlayacak ve yaşam alanlarına ihtişam katacaktır.

Salonunuzda sofistike bir görünüm elde etmek istiyorsanız koyu renk oturma gruplarıyla renkli yastıkları kombinleyebilir, ev tekstil ürünlerini açık renklerde tercih edebilirsiniz. Klasik salon dekorasyonu için vazgeçilmez olan altın ve gümüş işlemeler koyu renk mobilyalarla bütünlük sağlayacaktır.

Perde, halı ve duvar rengi seçimi kadar önemli olan aksesuar seçimine, koyu tonlardaki mobilya kullanımında da özen gösterilmelidir. Siyah renkli mobilyalar için parlak ve soft renkli aksesuarları kullanabilir, koyu renk klasik mobilya ürünleriyle modern çizgileri birleştirebilirsiniz. Klasik tarzda tasarlanan mobilyaları modern aksesuarlar ile dekore edebilir, evinize yenilik getirebilirsiniz. Vintage esintilerin modern evlere hakim olduğu günlerde siz de modayı yakalayarak evinizi dergilerden fırlamışçasına dekore edebilirsiniz.

Koyu renk mobilyanın zarafetini salonunuzda hissetmek için stil önerileri alabilir, yıllarca dayanıklılığını koruyacak kaliteli klasik tasarımlarla, evinize asalet katabilirsiniz. Siz de evinizin odak noktası olan salonunuzu dekore etmek için sonbaharın gelişiyle koyu renk mobilyalara ağırlık verebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.