Yatak Odalarınızı Abajur Kullanımı İle Hareketlendirin

Yatak Odalarınızı Abajur Kullanımı İle Hareketlendirin

Aydınlatmalar, ev dekorasyonunun önemli parçalarıdır. Yatak odalarında da aydınlatmalar vazgeçilmez aksesuarlardır. Yatak odalarında abajur kullanımı oldukça yaygındır. Yatak odalarınızı uygun tarzda yatak odası abajur modelleri ile tamamladığınızda odanızın havası değişecektir.

Abajurlar görünüm kadar işlevsellik açısından da yatak odalarının vazgeçilmez parçalarıdır. Uykuya geçişte fazla yüksek ışıkta durmak istemeyen, gece uyandığında loş ışıklı bir ortam oluşturmak isteyen, çocuk sahibi ve diğer ihtiyacı olan kişiler işin oldukça fonksiyonel ürünlerdir.

Abajur Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Birçok tarzda, birçok modelde, birçok renkte ve birçok bütçeye uygun klasik yatak odası abajur modelleri bulunmaktadır. Abajur seçimi yaparken öncelikle hangi tarzda abajur kullanmak istediğinize karar vermeniz gereklidir.  Birçok tarz ve modelde abajur modeli bulunduğu için, abajur seçimine buradan başlayabilirsiniz. Ardından odanıza, eşyalarınıza ve dekorasyonunuza en uygun abajur renklerini belirleyebilirsiniz. Abajur alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri kablo ve elektrik devrelerinin kalitesidir. Deformasyonu olan ürünleri almaktan kaçınmalısınız.

Abajur seçerken, seçtiğiniz sağlam yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Hafif olan ürünler kolay devrilebildiği için hasarlanması daha fazla olabilmektedir.

Abajur seçerken kullanılan malzeme kalitesine göre seçim yapmalısınız. Eğer taşlı modeller seçecekseniz taşın özelliklerine dikkat etmelisiniz. Sararma, kararma yapmayacak taştan üretilmiş abajur seçiminde bulunmalısınız. Metal abajurlarda paslanma ve kararla oluşmaması için metal kalitesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Paslanma yapmayacak ürün tercih ettiğinizde uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz.

Abajur Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Abajur kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, gece uyurken abajuru kapatmanız gerektiğidir. Karanlıkta uyurken melatonin isminde bir hormon salgılanmaktadır. Bu hormonun vücudumuz için birçok işlevi vardır. Ancak bu hormonun salgılanması için gerekli koşul, karanlık bir odada uyuyor olmaktır. Işıklı bir ortamda uyurken bu hormon salgılanmamaktadır. Bu nedenle gece uyurken abajurları kapatmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Abajurlar prize bağlanması için yatağınızın etrafında priz veya uzatma kabloları bulunması gereklidir. Priz ve uzatma kablolarının güvenli bir şekilde düzenlenmesi ve konumlandırılması gereklidir. Özellikle yatak ucunuzda, konsolda bulunacak su ve diğer sıvıların olası dökülmelerinde, priz ve uzatma kablolarına zarar vermeyecek şekilde düzenlenmelidir. Abajurların kablolarında herhangi bir deformasyon olması durumlarında mutlaka değişiminin yapılması gereklidir.

Yatak Odası Aydınlatmalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak odası aydınlatmaları, diğer odalar kadar önemlidir. Hem normal ayarda ışık kullanmak hem de uyku öncesi loş ortam hazırlamak isteyen kişiler için aydınlatmalar önemlidir.

Aydınlatma seçiminde öncelikle hangi tür aydınlatma seçileceğine karar verilmelidir. Abajur, avize, aplik, lambader … Hangi tür aydınlatma olursa olsun, ürünün uygun pozisyonda konumlandırılması önemlidir. Göze doğrudan ulaşmayacak konuma yerleştirilmelidir.

Avize seçiminde bulunurken odanızın büyüklüğüne, dekorasyonuna uygun seçim yapmalısınız. Eğer büyük odanız varsa küçük avizelerden, küçük odanız varsa büyük avizelerden kaçınmalısınız. Eğer avizeyi yatağınızın üzerinde konumlandırmanız gerekiyorsa olası kazaları önlemek için, ağır, cam, metal gibi kesici ve ağır ürünlerden kaçınmalısınız.

Odanızın ışık ayarını kendiniz ayarlamak istiyorsanız dimmerli ampul sistemlerini kullanabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz ayarda ışığı, ışık kaynağındaki değişikliklerde sağlayabilirsiniz. Abajur seçiminde, ürünün sağlam yapılı ve çok hafif olmamasına dikkat etmelisiniz. Kablo sistemlerinin yatağınızın etrafında olacağını unutmamalı ve kaliteli elektik sistemi ona ürünleri tercih etmelisiniz. Lambader seçiminde bulunurken odanızın dekorasyonuna uygun seçimler yapmalısınız. Lambaderi nerede konumlandıracağınıza karar vermeli ve ona göre lambader tercihi yapılmalıdır.

Yatak odaları için aydınlatmalar oldukça önemlidir. İstediğiniz her tarzda abajur ve diğer aydınlatma ürünlerini bulmanız mümkündür. Spor abajur modelleri, klasik avize modelleri, lüx yatak odası abajur modelleri  ile hayalinizdeki yatak odası dekorasyonunu oluşturabilirsiniz.    

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.