Toplantı Odalarında Çift Kanatlı Kapı Kullanımı

Toplantı Odalarında Çift Kanatlı Kapı Kullanımı

Lüks yapıları ve görkemli görünümleri nedeniyle çok sık tercih edilen çift kanatlı kapı çeşitleri, ihtişam tutkunlarının bir numaralı tercihleri haline geldi. Zira klasik çizgilerin asil duruşundan vazgeçemeyen herkes, özellikle ofislerinde yakalamak istedikleri çarpıcı havanın, daha ofislerine atılan ilk adımda gelenleri sarmasını istiyor. Bunu sağlamanın en etkili ve ilk yöntemi de lüks kapı modelleri arasından yapılacak doğru bir seçim ile kendini gösteriyor. Çünkü bir mekânda, bizi ilk önce kapılar karşılıyor!

Bu ilk karşılaşma anının değişmeyen tarafları olarak şık kapı modelleri iç mekânların hâkim dekorasyon anlayışı içinde adeta bir imza niteliği taşıyorlar. Bu da onları hangi dekorasyon anlayışına göre seçilirlerse seçilsinler, dekorasyonun en önemli parçaları haline getiriyor. Çünkü kapılar, bulundukları mekânın atmosferini değiştirmekle kalmıyor, bu mekânı adımlayan insanlar üzerinde de çeşitli duyguların uyanmasına vesile oluyor. Dolayısıyla da oluşturulmak istenen etkiyi en hızlı şekilde gösterecek olan doğru kapının seçilmesi için küçük zahmetlere katlanmak gerekiyor. Fakat burada göstermeniz gereken zahmeti en aza indirmek istiyorsanız, doğrudan çift kanatlı kapı modelleri arasından bir tercih yapabilirsiniz. Çünkü çift kanatlı kapılar, kendi yapıları gereği üzerlerinde doğrudan ortaya konan bir enerjiyi taşıyorlar. Bu da onların kurumsal imajın bir parçası haline gelmelerini sağlıyor. Genellikle, heybetli duruşları nedeniyle çift kanatlı kapı modelleri ofislerde tercih edilirken; özellikle de lüks toplantı odası kapıları bu tasarımlar arasından seçiliyor.

Peki, bunun özel bir sebebi var mı? Toplantı odalarının kapı seçimlerinde, tercihler neden çift kapılı kapı modellerine işaret ediyor? Burada amaçlanan etkiler hangi kriterler değerlendirerek belirleniyor ve bunların gerekçeleri neler?

Şık, Çarpıcı ve Ağırbaşlı Bir Görünüm

İş dünyasının şartları gereği taşınması gereken pek çok sorumluluk var. Bunların her biri farklı sektörlere göre değişkenlik gösteriyor. Ancak hepsi için ortak bir payda var ki; o da ciddiyet ve disiplinden oluşuyor. Bir ofisin ihtiyacı olan ciddi ve disiplinli ortamı oluşturmanın farklı yöntemleri var. Bunlardan bir tanesi de dekorasyon olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü insanların günün büyük kısmını geçirdiği ofislerin dekorasyonu, renkleri ve çizgileriyle bu kişilerin üzerinde çeşitli etkilere neden oluyor. Bu etkiler de hem çalışma motivasyonlarını hem de iş verimlerini etkiliyor.

Günümüzde her şeyin çok daha hızlı değiştiği bir dünyada yaşıyoruz. İş dünyasının dinamikleri de bu hızdan payına düşeni alıyor. Toplantı odalarında hızlı ve etkin biçimde değerlendirilip, sonuca bağlanması gereken onlarca mevzu masaya yatırılıyor. Dolayısıyla da toplantı odalarına giriş yapıldığı andan itibaren herkesin burada yapılan her işin önemini kavramış olması gerekiyor.

Bu nedenle de özellikle ofislerin toplantı odalarının girişlerinde karşımıza çıkan çift kanatlı kapı modelleri iddialı duruşlarıyla içeri giren kişinin enerjisini yükseltmeye yardımcı oluyor. Bunun yanında geniş toplantı odalarının kapılarının çift kapılı lüks kapı modelleri arasından seçilmesi, mekanın ferahlığının artmasını sağlıyor. Bu da aynı şekilde bu odalarda önemli kritikleri konuşan çalışanların rahat ve verimli bir ruh haline bürünmeleri için önemli bir destekleyiciye dönüşüyor.

Uzun Yıllar Boyu Tercih Edilmeye Devam Edecekler!

Çift kapılı lüks toplantı odası kapıları, boyutlarıyla da çeşitli avantajlar sağlıyor. Geniş bir açılım alanı olan bu kapılar, kalabalık toplantı gruplarının eş zamanlı giriş çıkışlarına da imkan veriyor. Aynı anda pek çok kişinin bu kapılardan geçerken rahat etmesini sağlıyor.

Kısacası, lüks toplantı odası kapıları hangi açıdan değerlendirecek olursanız olun, ofisinize değer katan sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. Bu yüzden de çok tercih ediliyorlar ve görünüşe bakılırsa da daha uzun yıllar tercih edilecek gibi görünüyorlar.

Klasik yaşam alanlarınızda, ofislerinizde ve toplantı odalarınzda kullandığınız klasik kapı seçimi önerilerimizi keşfetmek için blog makalemizi okuyun.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.