Lüks Koltuk Takımı Üretiminde Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Lüks Koltuk Takımı Üretiminde Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Lüks koltuk takımı üretiminde hangi malzemeler kullanılır? Koltuk takımları ele alındığında yapılan konuşmalar ve incelemeler, özellikle bu takımların dekoratif nitelikleri üzerinden şekillenir. Maalesef birçok insan asıl önemli olanı tamamen göz ardı etmektedir. Bu göz ardı edilen ayrıntı, koltuk takımı almadan evvel yapılabilecek en büyük hatayı beraberinde getirir. Bu hata, bir kullanıcının koltuk takımı üretimi sürecinin detaylarını ve kullanılan malzemeleri bilmemesiyle ve bunu öğrenmeye istek duymayışı ile kendini gösterir.

Herkesin yaşam alanlarında kullanmak üzere seçeceği koltuk takımları için belirli beklentileri bulunmaktadır. Bu beklentiler kişisel zevklere, evlerin genişliğine göre değişip, çeşitlenir. Bu çeşitlenme içerisinde şıklık, konfor ve kalite üçlüsü geçmişten bugüne süregelen birlikteliğini korumaktadır. Bu üçlü nasıl ki ayrılmaz bir bütün ise aralarındaki en önemli parça da kalitedir. Çünkü kalite diğer ikisinin taşıyıcılığını da üstlenir. Eğer bir koltuk takımı kaliteli değilse konforlu da değildir. Aynı şekilde bir koltuk takımı kaliteli malzemelerden üretilmemişse şık olması da beklenemez yahut şık olmasının bir önemi kalmaz. Kısa bir süre içerisinde eskiyecek, bozulacak ve şıklığı ile kullanım işlevlerini yitirecektir. Bu da sizi başladığınız noktaya geri döndürecek, yeni bir koltuk takımı almak üzere zaman ve para harcamanıza neden olacaktır. Hiç kimse böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemez. Bu önemli gerekliliğin getirisi olarak koltuk takımı üretim malzemeleri her kullanıcı tarafından bilinmelidir

Kalite Demek Asortie Mobilya Demek!

Hiç kimse üretimde kullanılan lüks koltuk malzemeleri nelerdir, bir uzman gibi bilmek durumunda değil. Buna karşın bir takım temel bileşenlerin bilgisine vakıf olmak size yarar sağlayacaktır. Bu bilgileri edinmeden önce yapacağınız ilk şey güvenilir bir firmanın kapısını çalmak olacaktır. Asortie Mobilya gibi sektörün öncüsü olmayı başarmış ve dekorasyon trendlerine yön veren tasarımlarla adını ve değerini zirveye taşımış bir markayla yola çıkmak demek yolun sonunda her açıdan mutlu olacağınız anlamına gelir. Asortie Mobilya demek ergonomik, ortopedik, şık, konforlu ve lüks koltuk takımı demek! Kalite demek Asortie Mobilya demek!

Lüks Koltuk Malzemeleri

Koltuk takımı üretim malzemeleri yaşam alanlarında yer alan tüm eşyaların üretim malzemelerine kıyasla bilinmeyi daha fazla hak ediyor. Çünkü koltuk takımları evlerinizin en sık kullanılan eşyaları. Her birimiz en fazla vaktimizi salonlarda ve oturma odaların yani bir lüks koltuk takımları ile döşenmiş alanlarda geçiriyoruz. Dolayısıyla bu eşyaların yıpranmalarına da neden oluyoruz. Bu son derece doğal bir getiri! Ancak bu yıpranmanın etkisini kırmak bizim elimizde. Bu da ancak kaliteli malzemelerle üretilmiş tasarımları seçmekle olur.

Lüks koltuk takımı üretimi malzemeleri arasında en başta dayanıklı doğal ahşap geliyor. Doğal ahşabı takiben çelik ve metal tamamlayıcılar da sağlamlığı artırmak üzere yer yer kullanılıyorlar. Doğal ahşabın hem daha iyi görünmesini hem de daha uzun süre kullanılmasını sağlayan malzemeler ise vernik ve cila! Seçilen vernik ahşabın türüne ve seçilen boyanın cinsine uygun olmalı.

Bir lüks koltuk takımı yalnızca iskeletini oluşturan parçalardan ibaret değil! Oturum konforunu yükselten özel dolgulu süngerler ise bir diğer üretim malzemeleri. Bu süngerlerin sardığı lüks koltuk malzemeleri ise elbette özel dokuma kumaşlar oluyor. Tüm bunlara bir de varaklar eklendiğinde ortaya çıkan tasarım hem görülmeye hem de kullanılmaya değer hale geliyor.

Ayrıca belirtilmesi gereken bir husus daha var. Asortie Mobilya kaliteden ve doğallıktan asla taviz vermediği için tüm mobilyalarını doğal ahşap malzemeden üretiyor. Ancak sattığı her mobilya ile de başlattığı fidan dikme kampanyasına destek oluyor. Kısacası doğadan aldığını doğaya geri veriyor!

Lüks koltuk takımlarında yeni trendler nedir? En son trendleri takip etmek ve keşfetmek için şimdi blog makalemizi inceleyin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.