Koltuk Takımlarında Art Deco Esintisi

Koltuk Takımlarında Art Deco Esintisi

En güzel sohbetlerin yapıldığı, film gecelerinin yakın arkadaşı, salonlarımızın biricik kahramanı koltuklar günümüzde art deco tasarımı ile bizlere eşlik ediyor. Klasik tarzı seven fakat modern bir görünüme sahip olmayı arzulayan bu koltuklar bizleri yansıtan ayna gibiler. Evlerde hareketli tasarımlar bulundurmak isteyen ama bir o kadar da klasik takılanların elinin ilk gittiği seçenek bu koltuklar oluyor.  Renk renk, model model değişen kumaşının dokusundan koltuğun minderine kadar her şeyiyle farklılık gösteren bu koltuklar tercihe bağlı olarak salonlarda veya oturma odalarında boy gösteriyor.

Art deco koltuk takımları ile şenlenen salonlarda misafir ağırlamak da ayrı bir mutluluk. Hoş sohbetlerin, harika vakitlerin geçirileceği salonlarda şıklık sunan bu koltuklar ile evler ayrı bir görünüme kavuşuyor. Ciddi ama bir o kadar da rahat bir hava sunan art deco tasarımı ile koltuklar gibi evlerde tasarımsal doygunluğa ulaşıyor. Başlı başına da şıklık sunan bu tasarımsal koltuklar kullanıldığı salondaki yardımcı eşyalar ile daha çok göze geliyor. Tercihe göre kendinden parlak kumaşları ile ışık saçan koltuklar, odanın önünden geçerken bile dönüp bakılmasına sebep oluyor. Hemen hemen her zevkten tam not alan bu koltuklar, her ortama da uyuyor. En eğlenceli ve renkli kişiliği olan arkadaşınız gibi evinizde sizlerle oluyor art deko koltuklar.

Yakından tanıyın…

Modern tasarım, özenli işçilik ve kaliteli malzemelerin birleşiminden ortaya çıkan bu koltuklar klasik akımın ışığındaki sanatsal ürünleri andırıyor. Fransa da doğan art deco sanat akımı diğer sanat akımlarından farklı olarak el emeğine değil, sanayiye dayalı. Kendine özel tasarımsal farklılığı olan bu akımın ayırt edici noktası ise desenlerindeki farklılık oluyor. Bu sanatsal akımın sanayi de uygulanışı ise genellikle mobilyalar üzerinde oluyor. Mobilyalar üzerinde düz ve keskin hatlar ile geometrik şekiller ve açık, canlı renkler sonucu öne çıkan art deco tasarımı ipekli, parlak kumaşlardan oluşuyor.

Art deko koltuk modelleri ile bolca karşımıza çıkan art deko detayları koltuğun mobilya kısmında karşımıza çıkıyor. Daha çok yuvarlak tasarımlara sahip olan bu koltuklarda yumuşak geçişler görmek oldukça normal. Bu koltuklara uyacak dekoratif ürünler seçmek de oldukça kolay oluyor. Aynalar ile desteklenen bu koltuk takımlarına uyacak renk ve desendeki aksesuarlarla salonunuz tamamlanacaktır. Aynaların sadece duvarlarda değil; mobilyalarda ve aksesuar kaplamalarında cesurca kullanabiliyor. Bu tarzı desteklemek için sadece dekoratif ürünlerden destek almanıza gerek kalmıyor. Oldukça çok seçenek ile tamamlanabilen bu tarz koltuk takımlarının dekorasyonunu yapmak kolaylık oluyor. Duvar kağıtları ile desteklenebilen bu tarzda açık tonlarda, simetrik ilerleyen duvar kağıtlarını tercih ederek art deco tarzını evinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ancak ben odamda düz ton tercih edeceğim derseniz de aksesuarlarda geometrik modellere yönelmelisiniz. Bunların yanı sıra Art Deco stilinin baş elementi parıltıyı da unutmamak gerekir. Yerlerde ki koyu renkli mat yer döşemelerini mermer ve granit gibi parlak yüzeylerle değiştirerek koltuklarınızı destekleyen yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Üzerlerinde ışık oyunları da kullanabileceğiniz art deko koltuklar ile ilham dolu yaşam alanları elde edebilirsiniz.

Genel olarak ihtişamlı, soğuk ve ağır bir atmosfer yaratan bu dekorasyon stilinde siyah parlak lake ve koyu renk ahşap mobilyalar; geometrik desenlere sahip koyu tonlarda halılar; deri, kadife, saten kumaşlar; parlak krom – çelik aksesuarlar, boydan boya aynalar ve metalik sanat eserleri ve tablolar rahatlıkla kullanılabilir. Art deco koltuk takımları kolaylıkla dekorasyonu tamamlanabilen ürünlerdir. size ve sevdiklerinize rahat ettirecek olan bu koltukları herkes gibi sizde çok seveceksiniz…

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.