Kişiye Özel Tasarlanan Genç Odaları

Kişiye Özel Tasarlanan Genç Odaları

Gençler evdeki vakitlerinin büyük bir kısmını odalarında geçirmektedirler. Dinlendikleri, ders çalıştıkları, arkadaşlarını ağırladıkları, eğlendikleri alanlardır odaları. Özellikle sınavlara hazırlanma dönemlerinde odaların kapanıp ders çalışmaktadırlar. Bu kadar vakitlerinin geçtiği odalarının dekorasyonu da gençler için önem taşımaktadır.

Hazır olarak üretilen ve belli boyut ve tarzda olan genç odası takımları olduğu gibi kişiye özel tasarım genç odaları da bulunmaktadır. Hazır genç odası modellerinde ihtiyacını karşılayacak veya zevkine uygun olacak oda takımı bulamayanlar için en doğrusu özel tasarım genç odası modelleridir.

Kişiye özel tasarım genç odaları özellikle küçük olan odalar için hem ihtiyacı karşılamakta hem de hareket alanı sağlamaktadır. İhtiyaçlarına uygun olan oda takımını bulamayan gençler ve aileleri içinde büyük avantaj sağlamaktadır. Özel tasarım genç odası alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ihtiyacınıza en uygun olan genç odasının üretilmesidir. Bu nedenle birçok kişi ve birçok firma ile görüşüp, ihtiyacınıza en uygun tasarımı size sunan kişi ve firma ile çalışmanızdır.

Oda tasarlanırken, malzeme kalitesi önemli bir unsurdur. Genç odası takımının uzun süreler kullanılması isteniyorsa uygun malzeme seçilmesi gereklidir. Özellikle darbe, çizilme ve nemden etkilenmeyecek kalitede malzeme seçilmesi oda takımının deforme olmasını önleyerek uzun yıllar kullanmanızı sağlayabilir.

Doğru Genç Odası Seçiminin Önemi

Gelişim çağında olan gençler için çalışma masasının yerden yüksekliği çok önemlidir. Uzun saatler ders çalışacak gençlerin omurga sağlığı için çok alçak veya çok yüksek ders çalışma masalarından kaçınması gereklidir. Eğer odayı kullanacak olan kişi henüz gelişimini tamamlamamış ise, bir miktar yüksek masa alınması, ancak bu yüksekliğin sandalye boyutu ile dengelenmesi uygun olabilir. Bazı firmalar çocukların gelişimine uygun olarak yüksekliği ayarlanabilen çalışma masası üretmektedirler. Yüksekliği ayarlanabilen ders çalışma masaları araştırılıp, oda takımını tasarlayan kişiden bu şekilde bir masa tasarlamasını rica edebilirsiniz. Ancak çalışma masasının yüksekliğini ayarlayamıyorsanız sandalye boyutu ile omurga sağlığını desteklemelisiniz.

Çalışma masası için önemli olan diğer unsur ise, kitaplar ve diğer eşyaları için uygun depolama alanı sağlayabilecek özellikte olmasıdır. Hem ders sırasında ihtiyaca uygun olarak erişebileceği konumda raf ve dolapların olması hem de diğer eşyalarını koyabileceği raf ve dolapların olması kolaylık sağlayacaktır. Dağınıklıkların önlenmesi için maksimum sayıda kapaklı dolap olması tercih edilebilir.

Ders çalışma sırasında uygun alanın sağlanması için masanın genişliğine de dikkat edilmelidir.

Özel tasarım kız genç odaları için gardırop seçimi yaparken kızların ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Uzun giysileri olabileceği için askılık kısmının boyunun uzun olması giysileri muhafaza ederken kırışmasını önleyeceği için önem taşır.

Özel tasarım erkek genç odaları için gardırop seçimi yaparken erkeklerin ihtiyaçlarına uygun olarak seçilmelidir.

Eğer odayı birden fazla kişi kullanacaksa odanın hareket alanının arttırılması için ranzalı özel tasarım genç oda takımı tercih edilebilir. Birden fazla kişinin kullanacağı odada yaşlarına uygun olarak bazı ürünlerden birden fazla gerekli olabilir. Örneğin okul çağında olan kişiler için birden fazla çalışma masası gereklidir. Eğer iki adet gardırop için yer sağlanamıyorsa daha geniş ve daha işlevsel gardırop seçilebilir.

Genç oda takımları seçilirken, o odayı kullanacak, o odada en çok zamanı geçecek olan gençlerin fikirlerine önem verilmelidir. Hem anne babaların deneyimi hem de odayı kullanacak gencin zevklerine göre uygun olan oda takımı seçilebilir. Hazır olarak üretilen genç odası takımlarında aradıkları özellikleri bulamayanlar için ise özel olarak tasarlanan genç odası takımları tercih edilebilir.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.