İhtişamlı Evlere Klasik Oval Yemek Masaları

İhtişamlı Evlere Klasik Oval Yemek Masaları

Yemek masaları çok önemli anların yaşandığı önemli mobilyalardandır. Tüm ailenin bir masa etrafında toplandığı, misafirlerin ağırlandığı, hoş sohbetlerin edildiği, değerli anların yaşandığı alandır. Bu nedenle evlerde yemek masasının seçilmesine özen gösterilmektedir.

Oval yemek masaları şıklığı ile birçok kişinin tercih ettiği yemek masası tarzlarındandır. Oval yemek masası modelleri oturma düzeni açısından da oldukça kullanışlıdır. Zevkinize ve ihtiyacınıza göre evinizde oval şekilli yemek masalarını tercih edebilirsiniz.

Yemek odası takımı olarak, oval yemek odası takımı bulunduğu gibi sizler mobilyaları ayrı ayrı alarak ta yemek odalarınızı veya mutfaklarınızı dekore edebilirsiniz. Oval yemek masaları evlerde salonlarda ve mutfaklarda kullanılırken otel, kafe, restoran, yurt, hastane gibi farklı birçok alanda kullanılmaktadır.

Yemek masası alınırken nelere dikkat edilmelidir?

Yemek odası takımı ve yemek masası seçilirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlardan en önemlileri arasında, yemek masasının veya yemek odası takımının evinizin dekorasyonuna olan uyumudur. Evinizin tarzına uygun tarza sahip yemek odası takımı almanız eviniz ile yemek odanızın dekorasyonunu tamamlayacaktır.

Eğer yemek odası ve salonlarınız aynı alanda bulunuyorsa salon takımı ve yemek odası takımının uyumu daha fazla önem kazanmaktadır. Farklı tarzlarda alınacak her iki takımda alanın dekorasyonunu olumsuz etkileyecektir. Tercihinize göre yemek odası ve salon mobilyalarının aynı modelde tasarladığı mobilya takımlarını tercih edebilirsiniz.  Bu şekilde alanlarınızın dekorasyonu birbiriyle uyumlu olacaktır.

Yemek masası alırken aile yapınıza uygun büyüklüklerde masa almanız çok önemlidir. Özellikle misafir ağırlamada sorun yaşanmaması için açılma özelliği olan yemek masalarını tercih edebilirsiniz.

Yemek odası masalarının, masanın konumlanacağı alanın boyutlarına uygun ölçülerde olması çok önemlidir. Özellikle açılma özelliği olan masalar açıldığında yeteri kadar hareket alanının kalması gereklidir.

Yemek masaları alınırken dayanıklılığına dikkat edilmelidir. Özellikle çizilme ve darbelere kaşı dayanıklı olmasına özen göstermelisiniz. Yemek masalarının dayanıklılığı için kullanılan malzemenin kalitesi çok önemlidir. Hem yüke hem de darbe ve çizilmelere karşı dayanıklı olması gereklidir. Dayanıklı ahşaptan yapılmış yemek masaları uzun süreler kullanılabilmektedir.

Yemek masaları tek başına düşünülmemeli ve yemek masası sandalyelerinin seçilmesinde de dikkatli davranılması gereklidir. Sandalyelerin dayanıklılığı masalardan daha önemlidir. Sandalyenin ayak kısımlarında zamanla oluşan yıpranmaların oluşmaması için sandalyenin ahşabının ve işçiliğinin kalitesi önem taşımaktadır.

Eğer üstü kumaşla döşenmiş olan sandalye seçiminde bulunacaksanız sandalyenin döşemesine dikkat etmelisiniz. Yemek masalarında lekelenmelerin oluşabileceğini unutmamalı ve kir tutmaz özelliği olan kumaş ile döşenmiş sandalye almalısınız. Sandalyelerde olası lekelerin temizlenmesi sırasında yıpranmaması için kolay temizlenebilir olma özelliğine sahip olmasında da dikkat etmelisiniz.

Deri sandalye seçecek olan kişiler içinde derinin kalitesi oldukça önemlidir. Derinin kalitesiz olması durumunda yırtılma ve yıpranmalar oluşabilmektedir. Deri sandalyelerinizin uzun süreler kullanılabilmesi için uygun kalitede olmasına dikkat etmelisiniz.

Yemek odası takımları içerisinde yemek masası ve sandalyeler dışında birçok mobilya bulunmaktadır. Konsol, vitrin, sehpa ve tv ünitesi gibi diğer mobilyalarında kalitesine, kullanışlılığına ve dekorasyon ile uyumuna dikkat ederek seçim yapmalısınız.

Eğer evinizde yeteri kadar yoksa veya bu mobilyalar arasında kullanmayacağınız parçalar bulunuyorsa takım içerisinden o mobilyaların çıkarılmasını talep edebilirsiniz. Yemek odası takımları içerisinde yemek masaları en önem verilen mobilyalar arasındadır. Yemek masalarının farklı modelleri bulunmaktadır. Oval yemek masası modelleri fazlaca tercih edilen yemek masalarındandır. Hem dekoratif hem de işlevsel olarak tercih edilen oval şekilli yemek masaları ile evlerinizin dekorasyonunu tamamlayarak hayalinizdeki alanı oluşturabilirsiniz.
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.