Evinizi Dekore Ederken Kullanabileceğiniz Ev Tekstili Ürünleri

Evinizi Dekore Ederken Kullanabileceğiniz Ev Tekstili Ürünleri

Evinizi dekore etme aşamasında mobilyalara ek olarak önem vermeniz gereken bir diğer önemli konu da ev tekstili ürünleridir. Ev tekstili, evinizin her alanında hem fonksiyonel hem de dekoratif alanda olmazsa olmaz öğelere sahiptir. Yalnızca nevresim, havlu, örtü günlük kullanıma ilişkin gibi ürünler değil aynı zamanda halı ve perde gibi daha genel ve uzun süreli kullanıma yönelik ürünler de odaların dekorasyonunu büyük ölçüde etkileyen öğeler olarak ev tekstili alanında dikkat göstermeniz gereken parçalardır. Ev tekstili ürünlerini seçerken renk, malzeme, tarz, mobilyalarla uyum, kullanım yeri ve amacı gibi dikkat etmeniz gereken konularla ilgili detaylı ve işinize yarayacak bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ev tekstili ürünlerini evinizin bölümlerine göre ele almak dekorasyon anlamında sizler için de seçim kolaylığı ve tasarım bütünlüğü sağlayacaktır. İlk olarak banyodan başlarsak, bu alandaki ev tekstili ürünleri olan el, vücut, baş ve ayak havluları, bornoz, banyo paspası, duşa kabin perdesi, çamaşır makinesi açıktaysa üzerine sereceğiniz örtü gibi çok çeşitli seçenekler mevcut. Burada dikkat etmeniz gereken iki önemli noktadan biri banyonuzun tarzı ve kullandığınız renkler, bir diğeri de alacağınız ürünlerin dayanıklı olması. Çünkü banyo ürünleri her gün kullanıma yönelik olduğundan yıpranması oldukça kolaydır.

İkinci olarak, evimizin bir diğer odak noktası olan mutfağımızda kullandığımız ev tekstili ürünlerine bakarsak, yine el havluları, masa örtüleri, rafların içinde kullanabileceğiniz örtüler, halı ya da kilim ve perdeden söz edebiliriz. Mutfağınızda perde kullanımında temizlik kolaylığı açısından zebra ve jaluzi perdeleri seçebilir, istediğiniz zaman sadece sabunlu bez ile silerek yıkama işleminden kurtulabilirsiniz. Yine halı konusunda, sıklıkla yere gıda ürünlerinin dökülebilme ihtimaline karşı mutlaka çamaşır makinesinde yıkanabilen ve leke tutmayan küçük halılar ya da kilimler kullanmanızı öneririz. Açık renkler her ne kadar cezbedici olsa da, seçeceğiniz halı ya da kilimin kir göstermeyen tonlarda, renkli ya da desenli olması da ayrıca işinizi kolaylaştıracaktır.

Yatak odanızda ya da çocuk ve genç odalarında kullanacağınız ev tekstili ürünleri, evinizin diğer bölümlerine göre sayıca fazla olacaktır. Nevresim takımı, yatak örtüsü, yastık, yorgan, alez, yatak başlığı gibi sadece yatağınıza ilişkin ürünler dekorasyondan çok sağlıklı olma konusunda da hassasiyet gerektirmektedir. Seçeceğiniz ürünler mutlaka pamuklu malzemeden üretilmiş olup, uyku sırasında sizleri terletmemesi en önemli noktalardan biridir. Bunun yanı sıra günlük kullanıma dayalı ürünler olarak, dayanıklı olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Renk konusunda mobilyalarınızla ve perdelerinizle uyumlu nevresimler seçerek yatak odanızda görsel bir bütünlük sağlayabilirsiniz. Halı konusunda da, yatak odası tercihiniz için ayrıca özen göstermeniz gerekmekle beraber mutlaka antialerjik ve çok toz üretmeyen ürünler seçmelisiniz. Yatak odanız uyurken karanlığa ihtiyaç duyacağınız bir mekân olarak, blackout adı verilen ışığı geçirmeyen perdeler fonksiyonel bir seçenek olabilir. Ayrıca renkler konusunda, halınız ve eğer döşemeden üretilmişse yatak başlığınız ile uyum içinde olan perdeler dekoratif anlamda sizi daha iyi hissettirecektir.

Son olarak, salon ya da oturma odanızda kullanacağınız ev tekstil ürünlerinde halı ve perde ağırlığını korusa da, yemek masası örtüsü, koltuğunuz üzerinde kullanacağınız değişik desen ve renklerdeki kırlent ve yastıklar, yer minderleri, koltuk üzerine sereceğiniz koruyucu örtüler ya da dekoratif şal ya veya ince battaniyeler de dekorasyonunuzu tamamlama konusunda büyük öneme sahipler ürünlerdir. Bu ürünlerde renk ve tarz uyumu, odanızı bir adım ileriye götüreceği için özellikle kullanılan desenlerin formundaki uyum ve renkler konusundaki planlamaya dikkat ederek kusursuz bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.