Doğal Ahşap Otel Mobilyaları
Doğal Ahşap Otel Mobilyaları

Günümüz şartlarında insanlar zorunlu olarak doğadan uzakta yaşamakta. Bu durum da insanlarda doğaya karşı özleme sebep olmakta. Ancak son zamanlarda doğallık oldukça revaçta. Pek çok kişi şehrin gürültüsünden, trafiğinden, kirliliğinden kaçarak doğaya sığınıyor. Bu kaçış, insanların giyimlerinden mobilyalarına kadar pek çok şeyi de haliyle etkiliyor. 

Doğallık sağlık getirir!

Doğal ahşap, kerestenin en doğal kısımlarından elde edilir. Kesme ve dilme yöntemleriyle oyulan kereste çeşitli işlemlerden geçer. Elde edilen bu kaplama, istenilen mobilya şekline girmesi için makineye sokularak şekillendirilir. Ardından kaplama, kökboyası ve vernikle pürüzsüzleştirilir. Ağaç kaplanmalar, doğal ahşap mobilyaları oluşturur ve kesinlikle kimyasal boya ya da ilaç içermez, bu sebeple de oldukça sağlıklıdır. Öte yandan ağaca başka malzemeler karıştırılmadığı için hem ağacın dokusuna zarar verilmemiş olur hem de uzun ömürlü mobilyalar elde edilmiş olunur. Tüm bu sebepler doğal ahşap mobilyaları özellikle son yılların en çok tercih edilen mobilyalarından biri haline getirmiştir.

Doğal ahşap otel mobilyaları neden tercih edilmeli?

Otel iç tasarımında artık hem konfor hem de şıklık birlikte aranıyor. Pek çok otel sahibi müşterilerine kendilerini evinde gibi rahat hissettirmenin yanında şıklığıyla da akılda kalıcı olmak istiyor. Bununla birlikte kullanılan mobilyaların uzun ömürlü olması da ekstra avantaj sağlıyor. Bu sebeple otel mobilyaları için en uygun seçenek doğal ahşaptan üretilmiş mobilyalardır. Doğal otel mobilyaları deyim yerindeyse zamana meydan okuyor, uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor.

Doğal ahşap mobilyalarında saf kereste kullanıldığı için fabrikasyon üretimlere göre çok daha sağlıklı ve dayanıklıdır. Özellikle kiraz ve ceviz ağaçlarından yapılan mobilyalarda esneme payı da bulunduğundan oteller için oldukça uygun bir ürün haline geliyor.

Doğal ahşap mobilyalarının kırılması ya da zarar görmesi zor olmasına rağmen herhangi bir hasarla karşılaşıldığı durumlarda bu hasarı kapatmak da oldukça kolaydır. Bir çizik ya da kaplamada vernikleme işlemi yapılarak mobilyanızı yeni almış gibi kullanabilirsiniz. Derin çizik ya da çatlaklarda ise mobilyanızı komple değiştirmek yerine dolgu maddesi kullanarak çizik ya da yarığı kaplayabilir ve kullanıma devam edebilirsiniz.

Doğal ahşap mobilyalar, kullanıldığı yere natürel bir hava katar. Bu sebeple özellikle yayla otellerinde ya da kış turizminin yapıldığı bölgelerde bulunan otellerde bu konsept daha yaygın olarak kullanılır. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.