Artdecoya Yeni Bir Bakış Açısı; Art Deco Koltuk Takımları

Artdecoya Yeni Bir Bakış Açısı; Art Deco Koltuk Takımları

Artdecoya yeni bir bakış açısı katan mobilya sanatı, artdeco koltuk takımları ile dikkat çekiyor. Geometrik desenlerden doğan Art deco mobilya tasarımları içerisinde koltuk takımları da fark yaratıyor. Artdeco koltuk takımları içerisinde ise, Vidal luxury koltuk takımı en öne çıkan modelerin içerisinde yer alıyor. 

Vidal Luxury Koltuk Takımının yaratım sürecinde esinlenilen Art deco akımının temelleri 1920’li yılların en ihtişamlı günlerinde Avrupa’nın merkezi Paris’teki Modern dekoratif ve Endüstriyel Sanatlar Sergisi’ne dayanıyor. Hayatın her alanında kendine yer bulan bu akım 1920’lerin görkemli günlerinden günümüze kadar mimari başta olmak üzere, sinema, moda ve dekoratif tasarımların büyük çoğunluğunda kendine yer bularak karşımıza çıkıyor. Art deco dekorasyon akımı yaşam  tarzını belirlerken özgün ve ihtişamı bir arada isteyenlerin ve hayat mottosunu bu oraya koyan kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Art deco akımını diğer akımlardan ayıran en büyük özelliği ise tasarımlarda geniş ve iddialı renk seçeneklerine sahip olsa da yalınlıktan ödün vermeden lüksü kullanıcılarına sunması oluşturuyor.

Art Deco İle Geometri Dünyasına Adım Atın !

Geometrik desenlerden doğan Art deco mobilya tasarımları, içerdiği simetrik desenler ve dünyada sıklıkla kendine yer bulan gotik tasarım çizgileri ile oval ve üçgen gibi alışılmışın dışında mobilya modellerini ortaya çıkarıyor. Daha çok siyah gibi koyu renk paletlerinin tercih edildiği art deco mobilya dizaynlarında, yuvarlak ve üçgen gibi keskin hatlara sahip geometrik desenler kullanılabiliyor. Geçmişten günümüze sıklıkla gösterişin simgesi olan mermer desenleriyle de kombinlenebilen art deco mobilyalar, klasik dekorasyon stilinin yanında modern çizgilere sahip mobilyalar olarak karşımıza çıkabiliyor.

Geçmişle Bugünü Kombinleyen Fütüristik Mobilya; Vidal Luxury Koltuk Takımı

Art deco akımına yeni bir bakış açısı getiren Vidal Luxury Koltuk Takımının tasarımsal çizgileri incelendiği takdirde, renk paletinde siyah ve altın renklerin kombinlenerek mermer görünümünü kullanıcılarına sunduğu görülüyor. Ana hatları Art deco’ya özgü çizgilerle el işçiliğiyle tasarlanan Vidal Koltuk Takımının metal işçiliğiyle süslenen detayları ise Art deco’ya fütüristik izler sunuyor. Her bir detay ve çizgisi el işçiliğiyle üretilen koltuk takımı, fabrika üretimi koltuk takımlarına kıyasla daha estetik çizgilere sahip oluyor. Asortie Mobilya tarafından tasarlanan Vidal Luxury Koltuk Takımı, oval ve köşeli hatların aynı tasarım içerisinde kombinlenmesiyle aerodinamik formlar oluşmasına olanak sağlarken, bu aerodinamik formlar konforlu bir oturma imkanı yaratıyor. Kullanıcıların isteği doğrultusunda oturma grubuna ek olarak art deco orta sehpa ve yan sehpa da eklenerek Art deco akımının günümüze uyarlanmış tasarımıyla oturma odaları yeni baştan dizayn edilebiliyor. Vidal Koltuk takımı bulunduğu atmosfer içerisinde bir yandan 1920’li yılların o görkemli çizgilerini ışık tutarken diğer yandan geleceğin fütüristik yansımasını da kullanıcılarına sunuyor. Kanepe ve berjerinde kullanılan siyah kadife kumaşı konforunun yanında kolay temizlenebilme imkanıyla yaşam alanlarına sanatsal bir anlam kazandırıyor.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.