Art Deco Ofis Dekorasyonu Sayesinde Etkileyici Makam Odaları

Art Deco Ofis Dekorasyonu Sayesinde Etkileyici Makam Odaları

Kurumsal imajın en önemli unsurlarından birinin ofisler olduğunu ve özellikle de makam odalarının bu imajı düşünerek kurgulanması gerektiğini söylesek, ne düşünürsünüz? Günümüzün iş dünyasında işinizi iyi yapmak kadar yaptığınız işi iyi yansıtmak da oldukça önemli. Bunu da en iyi şekilde dekorasyon diliyle aktarabiliyorsunuz. Art deco makam odaları ile hem kurumunuzun imajını yansıtabilir hem de profesyonel imajınızı destekleyebilirsiniz.

Günün çok büyük bir kısmını geçirdiğiniz, hatta içinde evinizden daha fazla bulunduğunuz ofisinizi sizin için daha rahat, kullanışlı, şık, konforlu ve zevkinize uygun bir mekan haline getirebilirsiniz. Dahası, tüm bunlarla birlikte yaptığınız işi yansıtmanın, işe yaklaşımınızı sergilemenin yollarından biri de yine ofis dekorasyonu oluyor. Seçtiğiniz mobilyalar ve doğru bir yerleşim ile daha keyifli bir ofiste çalışabilirsiniz. Üstelik art deco çalışma odalarıyla hem bulunduğunuz ortamdan keyif alabilir hem de gelen konuklarınızı öncelikle dekorasyon dilinizle etki altına alabilirsiniz.

Art Deco Makam Odaları

Fransa kökenli olan ve Avrupa’da yaygın bir sanat akımını ifade eden Art Deco, mimari, iç tasarım, heykel, dekorasyon gibi alanlarda sıklıkla kullanılıyor. Kübizmden etkilenmiş olan, daha yuvarlak hatların hakimiyetindeki art deco sanat anlayışı mekanlara farklı özellikler katmasıyla da dikkat çekiyor. 1920’li yıllardan sonra Fransa’da ortaya çıkan bu sanat akımının ortaya koyduğu anlayışa uygun şekilde tasarlanan mobilyalar, yuvarlak hatların yanı sıra geometrik formların tamamının kullanıldığı mobilyalar olarak öne çıkıyor. Bu akımda mobilya tasarımlarında aerodinamik tasarımlar da dikkat çekiyor.

Daireler, üçgenler, çizgili desenler, oval köşeler, gotik süslemeler… Bir yerdeki mobilyalarda bu detaylara rastlıyorsanız, orada art deco dekorasyon tarzından söz edilebilir. Siyah parlak ve koyu renk ahşap mobilyalarsa art deco tarzda bir makam odasının olmazsa olmazlarından. Art deco ofis mobilyaları, geometrik desenlerin yer aldığı koyu tonlardaki halılarla birlikte kullanıldığında tarz kendini çok daha iyi belli ediyor.

Art Deco Makam Odası Nasıl Düzenlenmeli?

Bir makam odasında art deco dekorasyonu tamamlamak adına yapılabilecekleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Aksesuarlarınızı da mutlaka art deco tarzı tamamlayacak şekilde seçmelisiniz.
  • Kullandığınız aksesuarlar arasında mutlaka boydan boya aynalar yer almalı. Bu sayede ortamı daha geniş gösterme şansını da elde edersiniz.
  • Metalik sanat eserleri art deco tarzın etkileyiciliğini arttırmak için önem taşıyor. Makam odasında duvarlarda özel tablolar sergilemeyi ihmal etmeyin.
  • Deri veya kadife dokumalar koltuklarda özellikle tercih ediliyor ve mekana hem şıklık hem de ağırbaşlılık getiriyor.
  • Çelik veya parlak krom süs eşyaları da art deco dekorasyonun tamamlayıcı unsurları arasında yer alıyor. Bu eşyalar soğuk ve ağır bir atmosfer yaratıyor gibi düşünülseler de art deco mobilyaların kişiselleşmesini destekliyorlar ve aslında ortama rahatlık katıyorlar.
  • Art deco tarzda siyah, bronz, altın, kahve tonları kullanılırsa daha klasik bir ortam elde etmiş olursunuz. Ancak tercihiniz daha modern bir duruş sergilemekse art deco mobilyalarınızı beyaz, bej ve yeşil gibi daha iddialı renklerle tamamlamaktan yana yapmalısınız.
  • Duvar kâğıtlarında kullanılan geometrik desenler ve yer döşemesinde kullanılan mermer ya da damalı yüzeyler art deco mobilyalarla buluştuğunda daha etkili bir ortam kurgulanmasını sağlıyor.

Ofis Mobilyası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tarzınız ne olursa olsun, ofis mobilyası seçerken dikkatli olmanız gereken belli başlı noktalar bulunuyor. Öncelikle rahatlığınızı önemsemelisiniz çünkü sabahtan akşama kadar vaktinizin çok büyük bir kısmını o odada çalışarak geçiriyorsunuz. Mobilyaların sağlam olması, yeni nesil üretim trendlerine uygun olması, kullanışlı olması ve fonksiyonel özelliklerinin bulunması, teknolojik cihazların rahat kullanımına olanak tanıması oldukça önemli. Tarzınızı belirlerken, tüm bu ihtiyaçları karşılayacak cinsten mobilyalara yönelmeyi ihmal etmemelisiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.