Art Deco Yemek Odası Takımı ile Yeni Tasarımlara Yelken Açın

Art Deco Yemek Odası Takımı ile Yeni Tasarımlara Yelken Açın

Evinde stilden vazgeçmeyenler için bir önerimiz var: Art Deco yemek odası takımlarını tercih edin! Bir evin en özel alanlarından birinin yemek odalarını söylemeye gerek yok aslında... Yemek yemek önemli ama yemeği nerede ve nasıl bir sofrada yediğiniz de bir o kadar önemli. Özellikle de bizim kültürümüzde… Kültürümüzün önemli bir parçası olan sofralar en keyifli anların yaşandığı, en güzel buluşmaların gerçekleştiği yerler. Böyle olunca bu buluşmaların gerçekleştiği alanlara stil katmak da önem kazanıyor. Art Deco Yemek Odası ile Yeni Tasarımlara yelken, sofranızda ise samimi sohbetlere yer açın.

İnsanın yenilenme ve canlanmaya çabasının yansımasını görebileceğimiz alanlardan biri dekorasyon. Hayatını yenilemeye çalışan herkes buna öncelikle yaşam alanlarından başlıyor. Art deco dekorasyon stili de bu yenilenmeyi tamamlayacak stilller arasında yer alıyor. Siz de art deko yemek odası modelleri ile mekanlarınıza sanatsal dokunuş yapabilir ve yemek odanıza Fransız esintilerini taşıyabilirsiniz.

Marjinal ve Keskin Tasarımlar

Son yılların moda tabirlerinden biri “marjinal olmak.” Dekorasyonda da marjnalliği arayanlar art deco tarzın sunduğu olanaklardan faydalanabiliyor. Bu tarzın mobilya özelliklerine girmeden önce nasıl ortaya çıktığına değinelim. Dekorasyon, mimari ve endüstriyel tasarım alanlarını etkileyen art deco akımı 1920’lerin Fransa’sından çıkma… Keskin çizgiler ve marjinal tasarımlar bu tarzın en belirgin özelliği… Aynı zamanda mobilyaların kullanışlı olması yani fonksiyonel özellikler taşıması da gerekiyor.

Art deco tarzda her zaman bir kompozisyon görmek mümkün oluyor. Farklı malzemeler bir arada kullanılabilirken, el işçiliği bu tarzın öne çıkan özelliklerinden... Dünyanın her yerinde kabul gören, modası geçmeyen ve yeni trendlerin çok iyi bir şekilde kullanılabildiği bu stilde her alanı tasarlamak oldukça keyifli oluyor. Özellikle de yemek odaları gibi paylaşımlı alanları… Yemek odanızda simetrik tasarımların içerisine asimetrik detaylar yerleştirmek, aydınlık renkler kullanmak ama bunları koyu renklerle dengelemek, nostaljik tasarımlara modern dokunuşlar yapmak istiyorsanız art deco sizin stiliniz demektir.

Yemek Odasında Şıklığınızı Gösterin!

Art deco denildiğinde aklınıza gösterişli bir şıklık gelmeli ama gösterişten kastımız rahatsız edici bir düzeyde değil. Aksine, sade bir gösterişten söz ediyoruz. Bu sade gösterişi de keskin çizgileri geometrik desenlerle yumuşatarak sağlayabiliyorsunuz. Eğer doğru desenler, doğru renkler ve alanınıza uygun formlar tercih ederseniz evinize Avrupai bir hava getirebilirsiniz.

Art deco mobilya tasarımlarında sıklıkla siyah renkler, parlak dokular, koyu renk ahşap malzemeler, deri, saten, kadife gibi kullanımlar öne çıkıyor. Bu tarzın maskülen bir etki taşıdığını da söyleyelim.

Art Deco Mobilyalar

Eğer art deco yemek odası takımı istiyorsanız, tasarımlarda daha çok ahşabın öne çıktığını bilmelisiniz ki aslında yemek odanıza ahşabın sıcaklığını taşımak en doğru seçim olur. Süslü detaylar yerine tek parça ve ağaç dokusunu koruyan bir art deco yemek masası tercih edebilirsiniz. Son zamanlar da bu tarz kullanımlar da oldukça trend… Söz konusu ahşap olunca antika parçalara da yönelebilirsiniz. Eğer bütçeniz buna uygunsa art deco stilde antika bir yemek masası arayışına girmeli ve bu masayı farklı parçalarla, yemek odanızda kullanacağınız özel renkler ve aksesuarlarla tamamlamalısınız.

Art deco stili tamamlayan unsurlardan biri de parlak ürünlerin sıklıkla kullanılması. Mobilya detaylarında kullanılan ışıltılar yemek odanızın da parlamasını sağlıyor. Sandalyelerinizi kadife veya deri kaplama tercih ederek yine farklı bir etki yaratabilirsiniz. Yemek odanızda dengeli bir dengesizlik yaratmak, yani acılı ekşili bir yemek odası tasarlamak için art deco yemek odası takımlarını tercih edin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.