Art Deco Yemek Odaları ile Dikkatleri Üzerinize Çekin

Art Deco Yemek Odaları ile Dikkatleri Üzerinize Çekin

Sıradan, basit bir yemek odası mı yoksa art deco yemek odası mı? Çağın dinamikleri değişti! Dünyanın dönüşüne, dekorasyonun dönüşümüne yetişmek mümkün görünmüyor! Ve bugünlerde artık yemek odaları, yemek odaları olarak değil art deco yemek odaları olarak anılıyor! Çünkü art deco dekorasyon stili, yemek odalarının dizaynına çığır açacak boyutta katkılar sağlıyor. Yemek odalarının değişen dinamizmi, evlerin şıklığına karışırken, art deco stilin konforlu yemek odası mobilyalarına sahip olanlar, neredeyse, art deco yemek takımları almakta neden bu kadar geciktiklerinin pişmanlığını yaşıyorlar!

Özellikleriyle, görünümüyle şıklık ve konfor sınırlarını aşan, yaşam alanlarının daima düzenli olması istenen yegane bölümü yemek odalarına tasarım çizgileriyle başlı başına ve yepyeni bir düzen getiren art deco yemek odası tasarımları, yemek odası dekorasyonundan beklediğiniz her şeyi karşılıyor. Hatta fazlasıyla karşılıyor demek daha doğru olur.

Bir de, bir art deco yemek odası, eğer Asortie Mobilya marifetiyle tasarımlanırsa, ortaya daha ışıltılı ve çarpıcı yemek odaları çıkıyor!

Peki, lüksün, yaratıcı çözümlerin, düzenin ve göz alıcılığın merkezi haline gelen yemek odalarının vazgeçilmezi art deco stil hangi detaylarla diğer dekorasyon biçimlerinin önüne geçiyor?

Modern ve Enerjik Yemek Odaları

Art deco stil geometrik çizgilerle olan bağı sayesinde, göze düzen içinde görünen mekanlar oluşturulmasına olanak veriyor. Bu geometrik hatlar ve desenler, oran orantı ilkesine uyumlu biçimde şekillendirildiğinden yemek odalarında dağınıklığa mahal vermeyen bir yapı oluşturulmuş oluyor. Yemek odalarının, evin en fazla zaman geçirilen alanlarından biri olduğu düşünülürse, bu özellik art deco yemek odası neden, her zaman bir adım önde daha iyi anlaşılıyor.

Yuvarlak, kübik ya da oval! Simetrik veya asimetrik detaylar bu modern görünüme enerjik bir hava kazandırıyorlar. Ayrıca art deco mobilya tasarımları her zaman alışılagelmiş malzemelerden daha ince olan materyallerden üretiliyorlar. Böylece bu stilin günümüz dünyasının zarif deko - dizayn biçimlerine doğrudan adapte olması sağlanıyor.

Tüm bunlara ek olarak art deco yemek odası takımları, el işçiliğinin en özel ve üstün inceliklerini üzerlerinde taşıyorlar. El işçiliğinin muazzam detaylarıyla bezenen art deco yemek odaları hem modern bir görünüme hem de klasik stilin asil çizgilerine eş zamanlı olarak sahip olabiliyor. Bu nedenle de diğer mobilyalara ve yemek odası tasarımlarına kıyasla, daha fazla tercih ediliyorlar.

Sınırları Art Deco Yemek Odalarıyla Aşın!

Art deco tarz bazı dekorasyon biçimleri gibi çeşitli sınırlandırmalar da getirmiyor. Örneğin akdeniz dekorasyon demek beyaz demektir. Rustik stil özellikle ahşap tonlarının kullanılmasına müsaade verir. Ayrıca, bazı kumaş biçimlerini de belli başlı dekorasyon anlayışlarını tercih ettiğiniz zaman, kullanmamanız tavsiye edilir. Fakat art deco yemek odası demek dilediğiniz renk ve desene bürünmüş bir yemek odası demek! Renk paletini açın ve zevkinize en uygun seçimleri hiç tereddüt etmeden yapın! Yemek odanızda yer verdiğiniz sandalyelerin kumaşlarını da, ipekten satene, kadifeye kadar genişleyen bir yelpaze içerisinden gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz demek! Art deco dekorasyon herhangi bir sınırlandırma getirmediği gibi aksine sınırları aşmanız için size ihtiyaç duyduğunuz itici gücü sağlar.

Art deco yemek odası genel tasarımı ile yer açmayı dilediğiniz mutfak tekstil ürünleriyle de rahatlıkla bağ kurar. Halılar ve perdeler dikdörtgen yapılarıyla zaten hali hazırda tercih ettiğiniz geometrik mobilyalarla uyum sağlar. Size sadece temel ahengi yakalamanız için dikkat etmeniz gereken uyumluluk kalır. Geriye kalan ne varsa art deco stil, tamamını rahatlıkla yükseltir.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.