Art Deco Yatak Odası ile Alışılmışın Dışına Çıkın

Art Deco Yatak Odası ile Alışılmışın Dışına Çıkın

Yatak odaları günün tüm yorgunluğunu, stresini attığımız ve dinlendiğimiz alanlar. Bu nedenle de dekorasyonu çok önemli. Peki, art deco yatak odası takımları ile alışılmışın dışına çıkmaya ne dersiniz? Klasik yatak odasının çizgilerini aşın ve kendinize çok özel bir oda tasarlayın. Hem stres atın, hem dinlenin hem de odanızı çok sevin!

Büyük küçük fark etmez, önemli olan sizin içinde ne kadar rahat ettiğiniz… Bu nedenle de yatak odanızı hazırlarken sizi mutlu edecek ve rahatlatacak detaylara mutlaka yer vermelisiniz. Buna seçeceğiniz eşyalardan aksesuara kadar her şey dahil! Dekorasyon tarzınız ise ilk sırada geliyor. Art deco yatak odası modelleri ile sıradanlıktan uzaklaşmak, yeni fikirler denemek ve yatak odanızda alışılmışın dışında dokunuşlar yapmanız mümkün oluyor. İşte yatak odanızı daha keyifli, kullanışlı ve farklı konuma getirecek olan bazı detaylar!

Art Deco Tarz Yatak Odaları

Rahatlığı şıklıkla buluşturan tasarımlar arıyorsanız art deco tarz yatak odaları tam size göre. Geometrik desenlerin sıklıkla kendine yer bulduğu bu tarzda farklı yatak odaları tasarlamak mümkün. Art deco yatak odası takımlarının en dikkat çekici özelliği ise üçgenler, daireler, kesin çizgiler ve gotik detayların bir araya gelmesi. Modern tasarımlara ve maskülen detaylara daha çok yer açan bu tarzda, oranlara göre tasarım yapmak da ayrıca önem taşıyor.

Gardırop Etkisi

Art deco yatak odalarında geometrik desenlere sahip gardıroplara yer vermenizi tavsiye ediyoruz. Böylece hem tarzı çok iyi tamamlayabilir hem de odanızı alışılmışın dışına taşıyabilirsiniz. Üzerinde ağırlıklı olarak üçgen ve oval gibi desenlerin yer aldığı gardırop modelleriyle daha estetik ve ferah bir yatak odası tasarlayabiliyorsunuz. Yine kare ve dikdörtgen dışında bir forma sahip olan aynalar da bu etkiyi pekiştiriyor. Küçük metrekareli bir yatak odanız varsa aynalı gardırop seçeneklerine yönelmek çok daha iyi bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

Avize Seçimine Dikkat!

Sadece yatak odalarında değil, evin her alanında avize seçimi genellikle en sona bırakılır çünkü unutulur. Oysa dekorasyonun en önemli tamamlayıcılarından, tarzın en özel parçalarından biri avizelerdir. Yalnızca bir avizeyle bile bir ortamı iyileştirmek, değiştirmek, hatta sıradanlıktan uzaklaştırmak mümkün oluyor. Avizeye ek olarak farklı aydınlatma seçeneklerini de yatak odanızda kullanabilirsiniz. Örneğin, duvar aplikleriyle aydınlatmada farklı vurgular yapabilir hatta değişik renkler kullanabilirsiniz. Bu da yatak odanızda farklı etkiler yaratmanıza yardımcı olacaktır. Unutmayın, yatak odanızın daha modern görünmesini sağlamak için aydınlatmalarda değişiklik yapmanız bile yeterli olabiliyor.

Puf ya da Berjer Olmalı

Puf ve berjer kullanımı dekorasyonda tek bir parçayla neleri değiştirebileceğinize en iyi örnek olan mobilyalar arasında yer alıyor. Yatağınızın ucuna yerleştireceğiniz bir pufla tamamen özel bir stil yaratabilirsiniz veya gardırobunuzun önüne yerleştirerek odanızda bir giyinme alanı yaratabilirsiniz. Aynı şekilde berjer koltukları da farklı şekillerde kullanmanız mümkün. Ama ağırlıklı olarak pencere önüne yerleştirilen berjer koltuklarla yatak odasında ayrı bir dinlenme alanı daha yaratılması amaçlanıyor. Eğer yeterince alanınız varsa iki berjeri karşılıklı konumlandırıp bir sabah kahvesi köşesi de oluşturabilirsiniz.

Duvarları Renklendirin

Şimdilerde tek bir duvarda farklı bir renk ya da duvar kağıdı kullanmak çok moda. Bu akıma siz de ayak uydurabilir ve karyolanızın baş kısmında farklı bir renk kullanarak ortama derinlik kazandırabilirsiniz. Renkler konusunda çok esnek olamıyorsanız, duvarları boş geçmektense tablolar asarak yatak odanızı daha renkli hale getirebilirsiniz. Duvar rengine ve yaratmak istediğiniz atmosfere göre bir tablo seçmeye özen göstermelisiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.