Makyaj Masası

Yaşam alanı denilen kavram, bir insanın kendisini en iyi hissettiği ortamdır. Evet, evlerimiz bizim yaşam alanlarımızdır ama öyle odalarımız ya da mekânlarımız vardır ki gerek mobilyası gerek amacı ile bizim özel yaşam alanımız olurlar. Bu ayrım erkek-kadın noktasında birbirinin zıddı yönünde ayrılsa da her iki cinsin, mobilya konusunda, olmazsa olmazları mutlaka vardır.

Yatak Odalarının Vazgeçilmezi Makyaj Masaları

Makyaj mekânları kadınların yaşam alanıdır ve dolayısıyla makyaj masaları kadınların vazgeçilmez mobilyalarındandır. Yatak odalarının olmazsa olmazı haline gelen makyaj masaları, gün be gün değişen dinamik yapıları ile her zaman alıcıların ilgisini çekmiştir.

Her mobilyada olduğu gibi makyaj masaları da işlevselliğine ya da görselliğine göre sınıflandırılır. Kimi makyaj masaları görselliğe hitap etse de en çok tercih edilenler türleri işlevsel olanlardır.

İşlevsel olarak sınıflandırdığımız makyaj masaları, makyaj malzemelerinizi, takılarınızı ya da makyaj anında ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri mümkün olduğunca erişebilir kılan modellerdir. Özellikle yatak odası dar olan bayanların sıkça tercih ettiği işlevsel makyaj masası modelleri fiyat bakımından da daha uygundur.

İşlevsel makyaj masalarının en belirgin özelliği çekmecelerdir. Erişim ve saklama rahatlığının ince ince işlendiği çekmeceler, mobilyaya estetik bir görünüm de kazandırmaktadır.

Makyaj için en önemli malzemenin ayna olduğunu bilen üreticiler, özellikle bu mobilyalarda ayna motifine önem vermişlerdir. Yeni makyaj masası modellerinde üç ya da dört yandan çevrili aynaların yanı sıra küçük küçük aynalar da kullanılmıştır. Aynaların konumu ile sadece işlevsel değil modern bir görüntü de yakalanan makyaj masası modellerinde ayrıca klasik, tek aynalı ürünler de korunmuştur.

Makyaj masası tarzı

Bayanların En Güzel Köşesini Makyaj Masaları Oluşturuyor

Bayanların en çok dert yandığı “ışığın yetersiz olması” da üreticiler tarafından duyulmuş olacak ki bazı ürünler özellikle ışıklandırma ile birçok kadının gözlerini kamaştırır hale gelmiştir. Son zamanların en sık kullanılan dekorasyon ürünü olan LED ışıklar, aynanın yanına ya da arkasına konuklandırılarak ışıl ışıl makyaj masası modelleri üretilmiştir. Bu modeller hem işlevsel bir görüntü sunar hale gelmiş hem de küçük yatak odalarını ışığın yardımıyla daha derin dolayısıyla daha büyük göstermişlerdir.

Estetik makyaj masaları ise daha net masalar olarak tasarlanmışlardır. Genelde masaların oymaları, kakmaları ya da dış görüntüsüne önem verilmiştir. Klasik sanatların çok kullanıldığı bu modeller; Osmanlı motiflerinden Hint motiflerine kadar geniş bir yelpaze ile bayanlara sunulmuştur. Tek bir masa ve sandalyeden oluşan modellerin yanında çekmeceli modellerin de görüldüğü bu harika ürünlerı, göz dolduran dış hatları ile her zaman gözde mobilyalar olmuşlardır.

2013-2014 model makyaj masaları, işlevselliği estetik ile harmanlamış ve ortaya sizi şaşkınlıktan şaşkınlığa sürükleyen harika modeller çıkmıştır. Özellikle “saklama” odaklı çalışılmış modellerde dışarıdan bakıldığında sadece vasat bir masa olarak görünen ama gizli bölmeleri açtığınızda kocaman bir masa niteliğini kazanan spesifik ürünler oldukça ilgi çekmektedir.

Artemis makyaj masası
Artemis makyaj masası

Makyaj Masası Satın Alarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ortada bu kadar makyaj masası modeli varken, evinize ya da yatak odanıza uygun olan modeli seçmek bir hayli güç olacaktır. Bu bakımdan makyaj masası satın almak isteyen bayanlarımıza, birkaç tüyo vermek isteriz.

1. Makyaj masası satın almadan önce, bu ürünü konumlandıracağınız alanı belirlemelisiniz. Bu konumlandırmada kimi bayanlar giyim odalarını tercih ederken kimileri de yatak odalarını uygun görmüşlerdir. Hal böyle olunca makyaj masasının modeli ya da işlevselliği de değişim gösterecektir.
2. Makyaj masanızı giyim odanıza koyacaksınız, öncelik dolaplarınızın ölçülerini almalısınız. Artık mobilyalar modifiye olduğu için kolay taşınıyorlar ve kurulumları da çabuk oluyor; bu bakımdan kapı ölçüsünü, asansör kapı aralığı ölçüsünü v.s. almanıza gerek yok.
3. Makyaj masası seçerken aldığınız dolap ölçülerinizi kullanmanız gerekiyor çünkü bu ölçüleri temel alarak bir model seçmelisiniz. Ayrıca masa aynasının zarar görmemesi için, masanın, dolap kapaklarından mümkün olduğunca uzak kalmasını sağlamalısınız.
4. Makyaj masasını, yatak odasına alan bayanlar öncelikle duvar renklerine çok dikkat etmeliler. Alacakları ürün, duvar renklerine ya zıt olmalı ya da rengi tamamlamalıdır.
5. Makyaj masasını kimi bayanlar duvar renkleri ile aynı almaktadır. Böylece hem oda daha geniş durmakta hem de mobilya, oda ile bütünleşmektedir. Bu tür kullanımlar evlerinde bütünlüğe önem veren bayanların en sık kullandığı dekorasyon hilesidir.
6. Küçük yatak odasına sahip bayanlarımız makyaj masası satın alırken, ürünün açık renkli olmasına bilhassa dikkat etmeliler. Küçük mekânları daha büyük gösteren açık renk makyaj masası modelleri, ışıklandırma ile mekâna derinlik de katabilirler.
7. Makyaj masası satın alırken masanın malzemesine de dikkat etmelisiniz. Uzun ömürlü masalar genellikle gürgen ya da meşe ağacından yapılır.

Mobilya sektörünün oldukça iyi işler çıkardığı günümüzde sizi zora sokacak olan tek nokta ürün bolluğudur. Yukarıdaki tüyolarla bu mobilya deryasında kaybolmadan mükemmel bir makyaj masası köşesi oluşturabilirsiniz.

Klasik ve Modern Makyaj Masası Modelleri

Hayal makyaj masası
Hayal makyaj masası

 

Asortie Mobilya

Masko Mobilya Kenti 4B Blokta bulunan 1350 metrekare mağazamızda başka yerlerde arayıpta bulamadığınız birçok model ile sizleri misafir etmekten mutluluk duyarız.

6 thoughts on “Makyaj Masası

 • 04 Kasım 2013 at 14:11
  Permalink

  yatak odası takımları arasında artık makyaj masalarının önemi daha çok arttı. daha doğrusu tasarlanan makyaj masaları artık eskiye oranla daha kullanışlı.

  Reply
 • 05 Kasım 2013 at 13:39
  Permalink

  makyaj masaları bol çekmeceli ve makyaj yapmaya uygun olarak tasarlanmalı. makyaj malzemelerinin düzenini sağlaması çok önemli.

  Reply
 • 07 Kasım 2013 at 15:12
  Permalink

  Makyaj masası bir diğer adı ile tuvalet masası bencede yatak odalarının olmazsa olmazlarından biri. Özelliklede kendine bakmayı seven kadınlar için en özel köşeleri kuşkuşuz makyaj masaları olsa gerek..

  Reply
 • 08 Kasım 2013 at 09:35
  Permalink

  ben giyinme odasına makyaj masası almayı düşünüyorum. yatak odasında ferahlıktan yanayım. o yüzden yatak odası takımımda makyaj masası yok.

  Reply
 • 08 Kasım 2013 at 14:29
  Permalink

  Kadınların özellikle sabahları en fazla vakit geçirdikleri bir yer. Onun için makyaj masaları şık olduğu kadar konforlu ve rahat da olmak zorunda

  Reply
 • 22 Kasım 2013 at 10:05
  Permalink

  Makyaj masası satın almayı düşünüyordum bu habere denk gelmem çok güzel oldu. benim yatak odam küçük olduğu için nasıl bir makyaj masası modeli alacağıma karar verememiştim ama açık tonlarda almam gerekiyormuş makyaj masası modelini onu öğrendiğim iyi oldu. Güzel bir haber olmuş, teşekkürler.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also likeclose