Lüks Koltuk Takımları

Asortie Mobilya 30 Ağustos 2013 23

Mobilya alımında fiyat ve kalitenin ön plana çıktığı lüks koltuk takımları her geçen gün çeşitliliğini artırarak üretimini sürdürüyor. Koltuk takımı kategorisinde özel bir yere sahip, özellikle dikkat çekici paraların sergilendiği lüks koltuk takımları önceki yıllara nazaran daha uygun fiyat seçenekleriyle alıcıların beğenisine sunuluyor.

Koltuk takımı seçiminde konfor ve rahatlık, şıklık ve gösteriş, kullanım ve yıkama kolaylığı gibi alıcıların tercihlerine göre belirlenmiş kriterler mevcut. Lüks koltuk takımları ise bu kriterlerin çoğunu bir arada sunmayı hedefliyor. Lüksün rahatlıkla buluştuğu modern çizgiler günümüzde mobilyaların tercih edilmesinde büyük önem taşıyor. Gösterişli büyük koltuklar veya oymalı özel yapım koltuklar rahatlıkla buluşturarak göz zevkiyle beraber konfor yönünden de kullanıcılara hitap ediyor.

Çeşitli tasarımların kültürel değerlerle birleştirildiği örnekler, lüks koltuk takımları modellerinde görmek mümkün. Koltuk takımı modelleri belirli çağları örnek alarak kültürel öğeleri ön plana çıkarıyor. Saray tarzı mobilyalar ve mobilya işlemeleri bunun en güzel örneği. Dönemsel modanın kalıcılığını sağlayan kültür unsuru, alıcıların beğenisini ve takdirini kazanıyor. Üretiminde titizlikle çalışılması ve özenli işlemeler ile oymalara önem verilmesi, lüks koltuk takımlarının kalitesini tartışılmaz kılıyor.

Farklılık ve lüks, çeşitli fikirlerle ortaya sunulurken, modern çizgiler de bu takımları çağa uydurmayı başarıyor. Yeni yorumlamalar lüksün her çizgide kullanılabileceği ve sadece ağır takımlarda değil, minimalist çizgilerde de öne çıkabileceğini savunuyor. Piyasadaki çeşitli örnekler ve geniş üretim incelendiğinde bu iddianın oldukça şık bir biçimde kanıtlandığını görüyoruz.

Çeşitli firmalar ve üretici atölyeler, fuar ve benzeri tanıtım toplantılarında lüks takımlara ve özel işçiliğin sergilenmesine önem vererek kullanıcıları lükse davet ediyor. Koltuk takımı seçiminde kişilerin dayanıklılığı göz önünde bulundurduğu varsayıldığında, lüks takımların kalite ve işçilik açısından bunu fazlasıyla sağladığı, fiyat yüksekliğini kalite ve uzun kullanımla dengelediği görülüyor. Modern çizgilerden nostaljiye, rahat stillerden minimalist çizgilere kadar, lüks takım çeşitlerini ve koltuk takımı modellerini görmeniz mümkün.

BENZER KONULAR

23 Yorum »

 1. Hüseyin Turna 04 Eylül 2013 at 18:02 - Cevapla

  Lüks koltuk takımı bence kullanıcıya konfor sağlayan koltuk takımıdır. Resimlerdeki ipek klasik koltuk takımı ve berensu koltuk takımı çok güzel. Bunların fiyatlarını nasıl öğrenebilirim

 2. Asortie Admin 04 Eylül 2013 at 18:07 - Cevapla

  Merhaba Hüseyin Bey,
  Web sayfamızda yer alan klasik koltuk takımlarına ait fiyatları öğrenmek istiyorsanız, beğendiğiniz koltuk takımı ismini info@asortie.com adresine mail atmanızı rica ederiz. Satış departmanındaki arkadaşlar size kısa sürede dönüş yaparak mobilya fiyatları ile ilgili bilgilendirirler

 3. Kadir Çalık 05 Eylül 2013 at 12:58 - Cevapla

  Bence lüks koltuk takımı demek, akşam eve gittiğinizde ayaklarınızı uzatabildiğiniz ve terletmeyen bir kumaşı olan koltuk takımıdır. Bazı koltuk takımları adi kadife kumaştan yapılıyor ve çok aşırı terletiyor. Misafir geldiğinde çok zor duruma düşüyorsunuz. Onun için koltuk takımı modellerinde naturel kumaşlar tercih edilmeldirü

 4. Selçuk Nadir 06 Eylül 2013 at 16:17 - Cevapla

  Baron koltuk takımı ve Elena koltuk takımı çok aristokrat bir yapıya sahip. Aynen kurtlar vadisi dizisinde kullanılan klasik koltuk modellerine benziyor.

 5. Sevda Termisin 06 Eylül 2013 at 22:42 - Cevapla

  Elif klasik koltuk takımı modeli çok güzel. Koltuk takımında bir tane mi kanepe var. Genelde 2 kanepe ve 2 tekli koltuk şeklinde satılıyorlar. Birde bunun fiyatını nereden öğrenebiliriz

 6. Asortie Mobilya 06 Eylül 2013 at 22:48 - Cevapla

  Sevda Hanım Merhana

  Asortie koltuk takımı modellerinde 2 adet kanepe ve 2 adet berjer bulunur. Müşterilerimizin isteğine göre 1 adet orta sehpa ve 2 adet yan sehpadan oluşan koltuk takımı ile aynı formlara saip klasik sehpa takımı da ilave edilebilir.

  İnternet sitemizden beğendiğiniz ürünlerin fiyatları ile ilgili bilgi almak için info@ asortie.com adresine mail gönderilirsiniz. Satış departmanındaki arkadaşlarımız size yardımcı olmaktan mutlu olacaklardır.

 7. Nesrin Halim 07 Eylül 2013 at 00:33 - Cevapla

  Ya bunlar gerçek olamaz. Resimlerdeki şehzade koltuk takımı modeli nasıl birşey anlamadım. Bunları yapan ustaların ellerini öpmek lazım.

 8. Sude Nur 08 Eylül 2013 at 23:04 - Cevapla

  Asortie mobilyanın klasik koltuk takımı modellerindeki kumaşlar çok güzel. Diğer klasik mobilya firmalarından daha farklı trend kumaşlar kullanıyorlar

 9. Kader Lena 13 Eylül 2013 at 13:39 - Cevapla

  Haberin en basşındaki mürdüm rengi koltuk takımı çok harika bir tasarım olmuş. Ahşap rengi de çok güzel. Resimde bir kanepe ve bir berjer var ama bunun takımında iki kanepe ve iki berjer olması lazım gabiba

 10. Zeycan 15 Eylül 2013 at 11:02 - Cevapla

  Resimlerdeki İpek Klasik Koltuk Takımı modelini acaba ahşap oymacıları kaç günde oudular. Sanat eseri gibi. Fiyat da ona göre sanat eseri bir fiyattır galiba :) Bu koltuk takımı muhteşem olmuş. Yapanın emeğine sağlık

 11. Yurdan Lerzan 24 Eylül 2013 at 16:28 - Cevapla

  LÜKS KOLTUK TAKIMLARI konusunda gerçekten Asortie Mobilya’nın çok güzel tasarımları var. Ben Şehzade koltuk takımı ve Mikanos koltuk takımı modellerini beğendim.

 12. Kader Kolcu 08 Ekim 2013 at 22:09 - Cevapla

  Lüks koltuk takımlarında insanların ilk oturuşta etkilenmeleri için genelde yumuşak sünger kullanıyorlar. Ama konforlu koltuk takımlarında biraz sert sünger kullanılmalıdır.

 13. Hale PERDA 09 Ekim 2013 at 19:31 - Cevapla

  Bu hafta sonu Masko Asortie Mobilya mağazasını ben de gezdim. Çok kalabalıktı. Ama ilgilenen insanlar hem çok kibar hem de çok bilgililer. Evimin salonu için koltuk takımı almaya gittim ama yatak odamı da değiştirme kararı aldım.

 14. Hüseyin YERİNDE 10 Ekim 2013 at 18:44 - Cevapla

  Sadece lüks klasik koltuk takımları değil, artık kaliteli modern koltuk takımları da çok pahalı

 15. Gonca ALLAN 11 Ekim 2013 at 20:24 - Cevapla

  Koltuk takımlarında lüks nedir bilmem ama uzandığım zaman sırt ağrısı yapmıyorsa o koltuk benim için konforludur. Çok pahalı koltuk takımı almaya da gerek yok zaten

 16. Şükran Güngöl 14 Ekim 2013 at 10:29 - Cevapla

  Elif koltuk takımı güzel ama kumaş rengi tam oturmamış gibi. Daha düz bir kumaş ile de döşenebilirdi.

 17. Serden Yıldırım 16 Ekim 2013 at 11:12 - Cevapla

  Ben evime aldığım koltuk takımı şuan hiçbir mobilya firmasında yok. Baroc tarzı bir mobilya model almıştım.

 18. Ayşe Yollar 17 Ekim 2013 at 10:54 - Cevapla

  Lüks koltuk takımlarında kaliteli kumaş kullanımı da çok çok önemli. Öyle ki kumaşın dokusu, yumuşaklığı ve rengi koltuk takımının diğer tüm özelliklerini örtebiliyor.

 19. Gülşen Tetiz 19 Ekim 2013 at 19:44 - Cevapla

  45 metre bir salonum var. Lüks güzel bir klasik koltuk takımı almak istiyorum. Ama ben iki adet tekli koltuk yerine 3 adet kanepe istiyorum.

 20. Çetin Büyük 21 Ekim 2013 at 18:16 - Cevapla

  Lüks koltuk takımları ile evinizi dekore etmek isterseniz evdeki çocuğunuzu gözardı etmeyin. Yoksa minikler koltukları mahvediyor.

 21. lerzan 31 Ekim 2013 at 22:44 - Cevapla

  Faydali bir haber olmuş

 22. ahmet 01 Kasım 2013 at 16:08 - Cevapla

  ev dekorasyonunda lüks koltuk takımları kullanıldığı zaman insan ev içerisinde daha estetik bir hava yaratmış oluyor.

 23. Esin Küçük 22 Kasım 2013 at 12:07 - Cevapla

  lüks koltuk takımları denillince hemen klasik mobilyalar geliyor aklıma. klasik mobilyalar gerçekten el işlemeleri sayesinde şıklığı büyük ölçüde yansıtıyor.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ »

Güvenlik *