Konsol Modelleri

Kimileri, evlerinde yaşamayı çok sever. Evlerinde huzurlu ve keyifli vakit geçirebilen, mobilyalarını seven, onların arasında dinlenebilen, ailesiyle güzel vakit geçirebilen insanlar, bahsetmiş olduğumuz “kimileri” tabirine birebir uyan kişilerdir. Ev içerisinde huzurlu vakit geçirebilmek ve rahat edebilmek için, evin içerisindeki mobilyaların rahatlığı ve şıklığı da elbette ki çok önemlidir. Göz yormayacak modeller, evin içerisindeki dağınıklığı toparlayabilecek nitelikteki mobilyalar, bahsi geçen mobilyalar arasında yer alır. Özellikle salon içerisindeki mobilyaların kullanışlı olması çok önemlidir. Salon en fazla vakit geçirilen alanlardan birisidir ev içerisinde. Durum böyle olunca, salonda yer alan ve çoğunlukla salon dekorasyonuna şıklık katan konsollardan bahsetmek çok doğru olacaktır.

Şah konsol
Şah konsol

Salon içerisinde yer alan mobilyalar arasında, en çok iş gören eşyalardan birisi de; konsollardır. Piyasa üzerine isteğe bağlı olarak zevk ve renklere göre tasarlanmış pek çok konsol modelleri görebiliriz. Konsol modellerini tercih ederken, ev içerisindeki dekorasyona uyum gösterip göstermeyeceğine dikkat edilmelidir. Çünkü konsollar genelde gösterişi yüksek olan ve ev içerisinde yok sayılamayacak metre karelik alanı kaplayan mobilyalardır. Konsol nedir sorusuna cevap arayanlara, kısa bir tanım yapmadan geçmeyelim.

Konsol; genellikle dikdörtgen şeklinde tasarlanan, çekmeceleri ve dolap kapakları, kendine has hazneleri bulunan ve genelde salon mobilyası olarak geçen eşyalardır. Sandığa benzetilebilir. Ya da sandığın modern hali de denebilir. Konsol mobilyalar arasında önemli bir yere sahiptir demiştik. Bunun bir sebebi yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi, yeterli düzeyde bir alan kaplaması ve göze çarpmasıdır. Diğer sebebi ise; geniş haznelerinin pek çok eşyayı taşıyabilmesi olarak açıklanabilir. Konsol fiyatları, ürün üzerindeki el işçiliğine göre değişebilmektedir. Bunun yanı sıra, konsol üretiminde kullanılan malzemenin kalitesi ve çeşidi de, fiyatlandırmada oldukça önemli bir yere sahiptir.

Konsollarda klasik modeller de mevcuttur. Ahşap mobilyaların yoğunluklu olduğu konsollar, fiyat bakımından biraz daha yüksek olmasına karşılık, görünüşleriyle de göz doldurmaktadırlar.

Beren
Beren
Karmen salon konsol
Karmen salon konsol

Asortie Mobilya

Masko Mobilya Kenti 4B Blokta bulunan 1350 metrekare mağazamızda başka yerlerde arayıpta bulamadığınız birçok model ile sizleri misafir etmekten mutluluk duyarız.

3 thoughts on “Konsol Modelleri

 • 26 Kasım 2013 at 09:49
  Permalink

  ahşap konsol modelleri fiyat olarak pahalı olsa da ahşap modeller daha şık ve alımlı duruyor. klasik konsol modelleri ya da modern konsol modellerinden evinize uygun olanını dekorasyonunuzda kullandığınız zaman zenginlik katıyor eve.

  Reply
 • 26 Kasım 2013 at 09:51
  Permalink

  konsollar genelde salon mobilyası olarak değerlendirilse de bence antreniz genişse eğer evin girişinde de kullanılabilir. misafirliğe gittiğim bir evde görmüştüm çok hoşuma gitmişti. klasik konsol modelleri şıklıkta bir adım önde bence.

  Reply
 • 27 Kasım 2013 at 10:10
  Permalink

  ben çok büyük ve geniş konsol modellerini sevmiyorum. daha çok zarif ve küçük bir tasarım olduğu zaman hem alan olarak çok yer kaplamaz hem de ev dekorasyonunda şık bir hava katar küçük boyuttaki konsol modelleri.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also likeclose