Çatı Katı Dekorasyonu

Asortie Mobilya 16 Kasım 2013 9

Eski zamanlarda kullanılmayan eşyaların saklandığı, farelere mesken olan ve çocukların rüyalarına korku salan çatı katları günümüzde bambaşka bir hal aldı. Özellikle Karadeniz bölgesi insanı için vazgeçilmez bir evin parçası olan çatı kartları günümüzde herkes tarafından çok ilgi görmeye başladı. Çatı katlarının küçük, şirin ve manzaraya açılan küçük bir cam yapısıyla hoş sohbetlere ev sahipliği yaptığı günümüz evlerinde çok şık döşenmektedir.

Birçok çatı katı modelleri olsa da çoğunluğu küçük ve şirin yapılardır. Çatı katlı bir eve sahip olan insanlar için çatı katı penceresi önünde kahvelerini yudumlamak doyuşuz bir keyif haline dönüşüyor. Sessiz ve sakin olan çatı katında sizi huzursuz edecek üst komşular ve onların yaramaz çocukları olmayacaktır.

Çatı katları insanlara böylesine zevkler sunmasının yanında kış aylarında çok soğuk yaz aylarında ise çok sıcak olması sebebiyle izolasyonu çok önemle yapılması gereken bir bölümdür. Direk olarak dış hava şartlarına maruz kalan çatılarda bu çok doğal bir olaydır. Bu olumsuz etken kaliteli bir usta ve izolasyon malzemeleri ile giderilebilir. Çatı katlarının bir başka olumsuz özelliği de küçük ve alçak olmasıdır. Çatı katı dekorasyonu yapmak bu sebeple biraz sıkıntılıdır. Uygun bir dekorasyon için çatı katı dekorasyonu için pratik fikirler değerlendirilmelidir. Mesela çatı katları küçük pencereleri veya etrafındaki daha büyük binalar sebebiyle yeterli ışık almayabilirler. Bu durumda çatı katı aydınlatmaları daha belirgin olmalıdır. Ayrıca çatı katında seçilen mobilyalar beyaz ve tonlarında seçilirse içerisi daha aydınlık ve ferah bir görünüm kazanacaktır.

Ahşap Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı Katı Merdiveni

Çatı Katı Model Çalışması

Çatı Katı Model Resmi

Çatı Katı Yatakları

Modern Çatı Katı Dekorasyonu

Eğer dekorasyon işini profesyonel bir ekibe bırakmak isterseniz, bu iş ile ilgilenen firmalara başvurabilirsiniz. İlgili firmaya giderek katalogdan çatı dekorasyonu resimleri ile seçiminizi yapabilirsiniz. Kendi zevkinize ve bütçenize göre en uygun modeli seçerek huzurla yaşayabileceğiniz bir çatı katına sahip olabilirsiniz. Her insan böyle bir ayrıcalığı yaşamalı ve zevkini sürmelidir.

BENZER KONULAR

9 Yorum »

 1. nurdan 17 Kasım 2013 at 21:15 - Cevapla

  çatı katı dekorasyonu çok zevkli olurdu heralde. hem küçük hem şirin mobilya modelleri ile harika bir dekorasyon yapılır.

 2. şule 18 Kasım 2013 at 09:48 - Cevapla

  çatı katı dekorasyonu alan küçük olduğu için çok fazla yer kaplamayan küçük eşyalarla döşenmeli. tabii bir de çatı katını hangi amaçla kullanacağınız da önemli. eğer küçük bir oturma odası oluşturmak istiyorsanız puf koltuklar bile bence yeterli olur ve çok da şık durur.

 3. Hilal 19 Kasım 2013 at 09:39 - Cevapla

  küçük alanların dekoru daha zor oluyor. gerçi artık stüdyo daire olsun ya da bu tarz çatı katı dekorasyonu olsun minimal mobilyaların üretilmeye başlanmasıyla biraz daha kolaylaştı.

 4. Pelin Aşçı 19 Kasım 2013 at 18:18 - Cevapla

  Çatı katları genelde ardiye olarak dizayn ediliyor ama aslında güzel bir dekorasyon yapılırsa çatı katları kullanışlı oluyor.

 5. Zahide Yılmaz 19 Kasım 2013 at 23:20 - Cevapla

  Çatı katları depo veya çalışma odası olarak dizayn ediliyor. Gerçi çatının yapısına göre de nasıl dekore edileceği değişir tabi.

 6. feride 20 Kasım 2013 at 09:47 - Cevapla

  aslında çatı katı sinema odası olarak da kullanılabilir. ya da eğer benim gibi çok kitaba sahipseniz kütüphane yaparsınız hem kendiniz için okuma alanı oluşturmuş olursunuz hem de çatı katı dekorasyonunuz şık ve kullanışlı bir alan olur.

 7. EDA 21 Kasım 2013 at 09:52 - Cevapla

  çatı katları genelde önemsiz alanlar olarak değerlendirilse de bence çatı katı dekorasyonu her anlamda yapılabilir. kütüphane olarak da kullanılarak kitap okuma odası yapılabilir, misafir odası olarak dekore edilebilir ya da eğer rahatlığı seviyorsanız puf koltuklarla farklı bir dekor da yapılabilir. aslında çatı katı dekorasyon fikirleri çok genişletilebilir. çatı katını değerlendirmek istedikten sonra harika dekorasyonlar ortaya çıkar bence.

 8. Güney 22 Kasım 2013 at 08:33 - Cevapla

  Benim evimin en güzel köşesidir çatı katı. Çatı katı dekorasyonu yaptırırken çatıya yatay şekilde cam yaptırdık. Özellikle kışın kar yağdığı zaman harika ve keyif verici bir köşe oluyor çatı odası.

 9. Selin Uluçay 24 Kasım 2013 at 00:53 - Cevapla

  Çatı katlarını ben çok severim. Eski evimizde vardı çatı katımız. çatı katı dekorasyonu da çok zevkli bir iştir ayrıca.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ »

Güvenlik *