Çatı Katı Dekorasyonu

Eski zamanlarda kullanılmayan eşyaların saklandığı, farelere mesken olan ve çocukların rüyalarına korku salan çatı katları günümüzde bambaşka bir hal aldı. Özellikle Karadeniz bölgesi insanı için vazgeçilmez bir evin parçası olan çatı kartları günümüzde herkes tarafından çok ilgi görmeye başladı. Çatı katlarının küçük, şirin ve manzaraya açılan küçük bir cam yapısıyla hoş sohbetlere ev sahipliği yaptığı günümüz evlerinde çok şık döşenmektedir.

Birçok çatı katı modelleri olsa da çoğunluğu küçük ve şirin yapılardır. Çatı katlı bir eve sahip olan insanlar için çatı katı penceresi önünde kahvelerini yudumlamak doyuşuz bir keyif haline dönüşüyor. Sessiz ve sakin olan çatı katında sizi huzursuz edecek üst komşular ve onların yaramaz çocukları olmayacaktır.

Çatı katları insanlara böylesine zevkler sunmasının yanında kış aylarında çok soğuk yaz aylarında ise çok sıcak olması sebebiyle izolasyonu çok önemle yapılması gereken bir bölümdür. Direk olarak dış hava şartlarına maruz kalan çatılarda bu çok doğal bir olaydır. Bu olumsuz etken kaliteli bir usta ve izolasyon malzemeleri ile giderilebilir. Çatı katlarının bir başka olumsuz özelliği de küçük ve alçak olmasıdır. Çatı katı dekorasyonu yapmak bu sebeple biraz sıkıntılıdır. Uygun bir dekorasyon için çatı katı dekorasyonu için pratik fikirler değerlendirilmelidir. Mesela çatı katları küçük pencereleri veya etrafındaki daha büyük binalar sebebiyle yeterli ışık almayabilirler. Bu durumda çatı katı aydınlatmaları daha belirgin olmalıdır. Ayrıca çatı katında seçilen mobilyalar beyaz ve tonlarında seçilirse içerisi daha aydınlık ve ferah bir görünüm kazanacaktır.

Ahşap Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı Katı Merdiveni

Çatı Katı Model Çalışması

Çatı Katı Model Resmi

Çatı Katı Yatakları

Modern Çatı Katı Dekorasyonu

Eğer dekorasyon işini profesyonel bir ekibe bırakmak isterseniz, bu iş ile ilgilenen firmalara başvurabilirsiniz. İlgili firmaya giderek katalogdan çatı dekorasyonu resimleri ile seçiminizi yapabilirsiniz. Kendi zevkinize ve bütçenize göre en uygun modeli seçerek huzurla yaşayabileceğiniz bir çatı katına sahip olabilirsiniz. Her insan böyle bir ayrıcalığı yaşamalı ve zevkini sürmelidir.

Asortie Mobilya

Masko Mobilya Kenti 4B Blokta bulunan 1350 metrekare mağazamızda başka yerlerde arayıpta bulamadığınız birçok model ile sizleri misafir etmekten mutluluk duyarız.

9 thoughts on “Çatı Katı Dekorasyonu

 • 17 Kasım 2013 at 21:15
  Permalink

  çatı katı dekorasyonu çok zevkli olurdu heralde. hem küçük hem şirin mobilya modelleri ile harika bir dekorasyon yapılır.

  Reply
 • 18 Kasım 2013 at 09:48
  Permalink

  çatı katı dekorasyonu alan küçük olduğu için çok fazla yer kaplamayan küçük eşyalarla döşenmeli. tabii bir de çatı katını hangi amaçla kullanacağınız da önemli. eğer küçük bir oturma odası oluşturmak istiyorsanız puf koltuklar bile bence yeterli olur ve çok da şık durur.

  Reply
 • 19 Kasım 2013 at 09:39
  Permalink

  küçük alanların dekoru daha zor oluyor. gerçi artık stüdyo daire olsun ya da bu tarz çatı katı dekorasyonu olsun minimal mobilyaların üretilmeye başlanmasıyla biraz daha kolaylaştı.

  Reply
 • 19 Kasım 2013 at 18:18
  Permalink

  Çatı katları genelde ardiye olarak dizayn ediliyor ama aslında güzel bir dekorasyon yapılırsa çatı katları kullanışlı oluyor.

  Reply
 • 19 Kasım 2013 at 23:20
  Permalink

  Çatı katları depo veya çalışma odası olarak dizayn ediliyor. Gerçi çatının yapısına göre de nasıl dekore edileceği değişir tabi.

  Reply
 • 20 Kasım 2013 at 09:47
  Permalink

  aslında çatı katı sinema odası olarak da kullanılabilir. ya da eğer benim gibi çok kitaba sahipseniz kütüphane yaparsınız hem kendiniz için okuma alanı oluşturmuş olursunuz hem de çatı katı dekorasyonunuz şık ve kullanışlı bir alan olur.

  Reply
 • 21 Kasım 2013 at 09:52
  Permalink

  çatı katları genelde önemsiz alanlar olarak değerlendirilse de bence çatı katı dekorasyonu her anlamda yapılabilir. kütüphane olarak da kullanılarak kitap okuma odası yapılabilir, misafir odası olarak dekore edilebilir ya da eğer rahatlığı seviyorsanız puf koltuklarla farklı bir dekor da yapılabilir. aslında çatı katı dekorasyon fikirleri çok genişletilebilir. çatı katını değerlendirmek istedikten sonra harika dekorasyonlar ortaya çıkar bence.

  Reply
 • 22 Kasım 2013 at 08:33
  Permalink

  Benim evimin en güzel köşesidir çatı katı. Çatı katı dekorasyonu yaptırırken çatıya yatay şekilde cam yaptırdık. Özellikle kışın kar yağdığı zaman harika ve keyif verici bir köşe oluyor çatı odası.

  Reply
 • 24 Kasım 2013 at 00:53
  Permalink

  Çatı katlarını ben çok severim. Eski evimizde vardı çatı katımız. çatı katı dekorasyonu da çok zevkli bir iştir ayrıca.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also likeclose